Wpis z mikrobloga

Witam, mirki nie działa mi ogrzewanie w aucie osobowym, honda civic 1.4 98r.

Szkoda mi kasy na naprawę bo nie dlugo planuje oddać to auto na złom :) ale poki jezdzi to nim jezdze az padnie..

Chce kupic do ogrzewania tzw farelke

https://www.olx.pl/oferta/farelka-stan-bardzo-dobry-jak-nowa-w-pelni-sprawna-CID628-IDoLIva.html

Pytanie czy to bedzie dzialać jesli podlacze w aucie przex przetwornice? Jesli tak to jaka mam kupic przetwornice o jakiej mocy? W aucie mam gniazdo 12V

#elektronika #elektryka #elektroda #majsterkowanie #pytanie
  • 31
  • Odpowiedz
@JasiekSmietana: #!$%@? akumulator i nigdzie nie pojedziesz. taka farelka ma ze 2kW, więc akumulator nie będzie się ładował w czasie jazdy. nie masz po prostu takiej mocy dostępnej w aucie. nawet jeśli dasz przetwornicę z kablami prosto z aku. poza tmy, przetwornica na 2kW będzie dosyć dorga.
  • Odpowiedz
@JasiekSmietana: prosto tłumacząc - alternator ma moc ok. 1kW - czyli tyle MAKSIMUM dostaniesz mocy do akumulatora w czasie jazdy. Chcesz pobierać z akumulatora 2kW farelką. Czyli bilans masz -1kW. Czyli ciągle rozładowujesz go ok. 80A. aku padnie CI w <30 minut.
  • Odpowiedz
@JasiekSmietana pod schowkiem przy nogach pasażera masz klapę która przestawia nawiew z ciepłego na zimne. Urwala się linka od suwaka do tej klapy, tam nie ma co innego się popsuć. Można to przestawić ręką tylko musisz wymacać gdzie to jest.
Chyba, że jeździsz bez płynu chłodniczego to wtedy nie ma co grzać xD
  • Odpowiedz
  • 0
Jeśli silnik się nie grzeje to ewentualnie coś z nagrzewnica. Ja bym ją zdemontował i przepłukał. Możliwe też że jest cała zawalona syfem. Dmuchawa od nawiewu chodzi?
  • Odpowiedz