Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki, mam taki problem pytanie, może ktoś będzie potrafił mi pomóc :) Mianowicie lecę z różowym do Tajlandii, ale w drodze powrotnej trochę nam przewoźnik pokrzyżował plany, bo zmienił rozkład lotów. Do rzeczy: mieliśmy sobie w trakcie powrotnej przesiadki w Stambule (20-godzinnej) zrobić tripa szybkiego żeby zobaczyć Sultanahmed, czyli meczety i wielki bazar - taka fajna dodatkowa atrakcja, już kiedyś byłem i mi się podobało, chciałem żonie pokazać ( ͡ ͜ʖ ͡). Niestety dziś dowiedziałem się, że loty się zmieniły i w efekcie czas mamy od 5:50 czasu lokalnego do 13:30, a więc około 7,5h. Czytałem, że dojazd metrem+tramwaj do Sultanahmed to około 40min w jedną stronę. Jak myślicie uda się to spiąć czasowo? Boje się trochę opóźnień, albo akcji w stylu godzina na kontroli paszportów. Jak ta komunikacja po mieście w praktyce wygląda? Z drugiej strony szkoda zmarnować taką okazję (,)

#podroze #podrozujzwykopem #turcja #turystyka #samoloty
reconn - Hej Mireczki, mam taki problem pytanie, może ktoś będzie potrafił mi pomóc :...

źródło: comment_KZ62kuNmQQiMKK0N8HEqAiLSaavjYC14.jpg

Pobierz
  • 4
@reconn: na krótki 3-4h wypad wystarczy, dłużej bym nie ryzykował. Jeśli chcesz gdzieś do środka wchodzić zamiast podziwiać z zewnątrz to spodziewaj się długich kolejek, bazar obejść zdążysz. Taksówki nie są drogie, o ile dobrze pamiętam.
Ruchu Narodowego


@reconn: Jakie to lotnisko? :) Sabiha Gokcen czy Ataturk? Myślę, że taksówka albo Uber jeszcze lepiej (chyba cały czas działa w Stambule, dawno nie byłem)