Wpis z mikrobloga

  • 2
@MaddoxX1911 Ale po co, skoro sprzęt spełnia swoje zadanie? Posiadanie nowoczesnego ciągnika wbrew pozorom spory klopot, bo części są drogie i jest mało serwisów. Takiego Ursusa naprawiasz sam w stodole. Znam sporo rolników i nawet Ci którzy mają konkretne gospodarstwa po ktorych operują Lamborghini i John Deer, mają taki zabytek na stanie, bo jakby się coś stało to zawsze jest na zapas.
  • Odpowiedz
@MaddoxX1911: Widzisz, to jest pożądne, w miarę bez awaryjne i bardzo tanie w naprawie i eksploatacji. I nie, za dopłaty nie da się kupić (w sensie za gotówkę) dobrego sprzętu, poza tym dopłaty to tylko ułamek i my na nich nie polegamy, bo dziś są a jutro ich może nie być. Dopłat jest około 100 euro na 1 ha co daje jakieś 5000 euro rocznie na dzień dzisiejszy to lekko
  • Odpowiedz
@MaddoxX1911: Dużo tego :) tak z grubsza to C330, C360, C912, Z058, Z230, maszyny do uprawy/siewu o szerokosci roboczej minimum 5 metrów, opryskiwacze 18 i 30 metrow i jeszcze troche tego. Wszystko produkcji polskiej, najnowsze maszyny to rok produkcji we wczesnych latach 2000 (co nie oznacza ze wtedy zostaly przez nas kupione). Wszystko w stanie idealnym, z nowymi kabinami, oponami, elementami eksploatacyjnymi, serwisowane, naprawiane i polepszane na bierząco. Nic nie
  • Odpowiedz
C-360


@GreenFlem: Gdzie to ma ogrzewanie? Ostatnio tym jechałem to w sumie tam wszędzie były dziury którymi zimne powietrze leci XD
Od tego haka z tyłu np. nie ma żadnej osłony (i patrzyłem czy może kiedyś była ale chyba nie).

Żadnej nagrzewnicy też nie widać.
  • Odpowiedz
@epll: Z tyłu w starszych kabinach i niektórych nowych stosuje się taki płaszcz brezentowy, nie jest to w 100% szczelne ale wystarcza żeby nie wiało. W nowyszych kabinach jest to zabudowane.
  • Odpowiedz
@GreenFlem: OOO. To przy okazji wyjaśniło się do czego jest ten dziwny otwór w dole. Na początku pomyślałem, że to może na jakąś lampę naftową (bo taki dziwny wygląd) ale potem doszedłem do wniosku, że ten traktor aż taki stary nie jest :D

Ogólnie wiesz może czemu one odpalają bez grzania świec? Zawsze mnie to ciekawi i szukałem nawet w necie ale nic nie znalazłem finalnie. Po prostu biorę traktor
  • Odpowiedz
@epll: Jest grzanie świec, a przynajmniej montuje się aftermarketowe (u mnie jest w każdym) chociaż nie trzeba. W ostateczności odpala się na kopcia (knot?) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

GreenFlem - @epll: Jest grzanie świec, a przynajmniej montuje się aftermarketowe (u m...
  • Odpowiedz