Wpis z mikrobloga

cześć, ostatnimi czasy planuję przesiadkę z debiana na inne distro. Po wielokrotnych próbach z lxde, xfce, cinnamon oraz ostatnimi czasy mate po jakimś czasie coś zaczyna się psuć. A może dokładniej, widzę pewne skazy w tych środowiskach, które mnie drażnią. A to okienko otwiera mi się nie na tym pulpicie, a to dźwięk przełącza mi się z domyślnego urządzenia na słuchawki itp.. Odpaliłem ostatnio manjaro na wirtualce i pierwsze wrażenie było pozytywne. Nie wiem, jak doradzacie, przesiadać się na manjaro, czy próbować instalować budgie na debianie? Ogólnie chcę korzystać z niego jako główny system (tak jak do tej pory z debiana) i windows na wirtualce w razie "w". Ewentualnie jeżeli używacie manjaro, to jak wrażenia z korzystania?
#linux #debian #manjaro
  • 6
@toporow17: Coś mieszasz w tym wpisie. LXDE, XFCE, KDE, to tylko środowisko graficzne. Jak ci zależy, to możesz zainstalować wszystkie jednocześnie i sobie wymieniać przy logowaniu. System to system, zazwyczaj ma tam jakieś prekonfigurwane KDE, XFCE, ale nie zmienia ich działania. Takie rzeczy jak miejsce pojawiania się okienka to kwestia odpowiedniej konfiguracji. Wielu korzysta z Compiz do graficznych bajerów. Z Manjaro korzystam od pół roku (wcześniej Arch 3 lata) i jest
@napcok: @Kryspin013: @yoloBaklawa: dzień później zainstalowałem i jak na razie bez zarzutu + budgie bardzo przyjemne dla oka

@Sebgat: @syn_admina: mam nadzieję, że dłużej sobie posiedzę na tym systemie i wtedy powiem co i jak. Na razie jestem pod wrażeniem.

@mihaubiauek: ogólnie, z wyżej wymienionymi DE walczyłem pod debianem. Próbowałem "odpowiednio" konfigurować, aby wyeliminować szczegóły, które mnie denerwują, jednakże się nie dało. A miałem w zamiarach