Wpis z mikrobloga

#neuropa #bron #bronpalna #bekazprawakow

No i znowu w starciu z gamoniami i kłamcami musiałem poczytać ustawy.
https://www.wykop.pl/link/3955155/totalny-odlot-posla-nitrasa/

1. Nitras nie myli się istotnie.
2. Nitras ma rację, że bez badań psychologicznych wg zaproponowanych przepisów każdy, właściwie bez żadnego powodu, mógłby dostać pozwolenie na b--ń. Nie jest to żadne usystematyzowanie czy usankcjonowanie istniejących przepisów/braku regulacji tylko kompletne rozluźnienie dostępu do broni

---
Obecnie ustawa przewiduje pozwolenie na b--ń dla osoby, która :
* przedstawi ważną przyczynę posiadania broni.
* Za ważną przyczynę, o której mowa w ust. 1, uważa się w szczególności: 1) stałe, realne i ponadprzeciętne zagrożenie życia, zdrowia lub mienia

Projekt zakłada że, pozwolenie otrzyma każdy kto nie jest chory psychicznie (ale niewymagane są badania) jeżeli i przedstawi powód.
Za uzasadniony powód posiadania broni traktowany jest zamiar posiadania broni do samoobrony. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie o niekaralności i zaświadczenie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.
  • 69
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michal-pokichal: kolego, co do "grzebie przy ..."
O badaniach piszę wyżej - to i tak fikcja, a lekarz rodzinny zna NAS lepiej niż jakiś obcy psycholog poza w 10 minut.
O policji - tu się chyba tobie coś wydaje. Dla policji nie zmieni się nic, to nadal ONI będą sprawdzali kryterium niekaralności, być może przeprowadzali wywiad środowiskowy czy kontrolowali szafy S1.
Co się więc zmieni? Zmieni się Pan który wszelkie papierki zbiera i podbija pieczątki, wydaje książeczkę broni, wydaje pozwolenie, promesy.
Do tej pory jest to Pan Policjant, który siedząc za biurkiem i przerzucając papierki pracuje na swoją wcześniejszą emeryturkę, podczas gdy wykonuje pracę stricte urzędniczą!
Uważam, że typową biurokrację trzeba czym prędzej z policji wyprowadzić bo to po prostu
  • Odpowiedz
Jedyne co się zmienia to uznaniowość. Ty nawet nie wiesz przeciwko czemu jesteś. Musi spełniać wymagania i zdac egzamin.


@vitek6: Co ty bredzisz??? Żadnego egzaminu, żadnych wymagań nie ma w projekcie!

Wystarczy, że seba nie będzie miał wyroku i żółtych papierów - i b--ń mu się należy jak psu zupa.
  • Odpowiedz
bo broni kolekcjonerskiej nie można nosić załadowanej.


@vitek6: A więc o to chodzi? A po co ci chodzenie z załadowaną bronią po ulicy? Właśnie dlatego jestem absolutnie przeciw tej nowelizacji. Wam wcale nie chodzi o sport, strzelectwo, strzelnice, szlifowanie umiejętności. Tylko k---a łażenie po dzielnicy z glockiem. Smutne i przerażające.
  • Odpowiedz
@FlasH: weź Ty przeczytaj chociaż ustawę.

Art. 14. 1. Pozwolenie podstawowe wydaje się osobie, wobec której nie zachodzą okoliczności wymienione w art. 10, oraz która zdała egzamin albo posiada obywatelską kartę broni przez okres co najmniej trzech lat.


@michal-pokichal: przerażający to jest brak logicznego myślenia u ludzi jak Ty i fakt, że ludzie się wymądrzają na tematy o których nie mają pojęcia.
  • Odpowiedz
@vitek6: Przerażające jest wybiórcze czytanie, albo bezczelne wprowadzanie w błąd.

albo posiada obywatelską kartę broni

Co to jest? Jak to zdobyć? Do czego uprawnia?
  • Odpowiedz
@FlasH: Ja osobiście jestem ZA zamianą z "celu" na kategorię A,B,C - która to zmiana odkłamuje rzeczywistość.

Per analogia, co byś powiedział na to, aby jeśli zechcesz mieć przed swoim domem trawnik - musiałbyś się zapisać do związku działkowców i płacić im co roku składkę?
Oczywiście oni organizowali by egzamin na działkowca o koszcie 400 zł na którym popisać byś się mógł wiedzą teoretyczną i praktyczną dotyczącą trawników ...a jak byś już został członkiem to składka roczna jedynie 50 zł.
Aby jednak co rok móc przedłużyć członkostwo, musiałbyś conajmniej 2-3 razy w roku brać udział w konkursie nawożenia i koszenia trawnika organizowanym przez związek. Koszty wpisowego na konkursy oraz nawozu i wypożyczenia certyfikowanych kosiarek w sumie poniżej 1000zł.
Byłbyś więc działkowcem, ale poza oczywistą radością związaną z posiadaniem trawnika, czy byłbyś z
  • Odpowiedz
Per analogia, co byś powiedział na to, aby jeśli zechcesz mieć przed swoim domem trawnik - musiałbyś się zapisać do związku działkowców i płacić im co roku składkę?


@ptaq77: Trawniki nie służą do zabijania ludzi.
  • Odpowiedz
@vitek6: Ja wiem, ale ty chyba nie wiesz. Obywatelska karta broni jest zezwoleniem na posiadanie broni.

Jakie to jest typowe - jak się kończą argumenty, to rzuca się tekst.

Szkoda mi czasu na dyskusję z kimś kto nie ma pojęcia o czym dyskutuje


Niestety sam nie masz pojęcia.
  • Odpowiedz
@ptaq77: Mówimy o urządzeniu służącym do zabijania. Tymczasem ustawodawca mówi: jak ktoś ma obywatelską kartę broni od trzech lat, to wydamy mu bez dodatkowych wymagań pozwolenie na b--ń kategorii B.
Czyli taki koleś co siedział dwa lata w 3 klasie samochodówki będzie mógł sobie kupić Desert Eagle i biegać jakby gał w CS.
  • Odpowiedz
@FlasH: Nie kumam Twojej matmy co do 2 lata w 3klasie...., ale co do DesertEagle ze smutkiem muszę zdementować.
Nawet ja nie mogę biegać z DesertEagle...
Prawo mamy takie (i tu się nic nie zmieni) że max kaliber to 12mm...

Przeliczę dla Ciebie:
12 mm = 0.472 cala
"PRAWDZIWY" Desert Eagle jest w kalibrze 0.5, więc poza zasięgiem praworządnego Polaka.
  • Odpowiedz
"PRAWDZIWY" Desert Eagle jest w kalibrze 0.5, więc poza zasięgiem praworządnego Polaka.


@ptaq77: No tak średnio powiedziałbym. Nowa ustawa podnosi maksymalny kaliber do 20 mm. Art 3.1.19

Szach-mat.
  • Odpowiedz
@FlasH: O w mordę! Tego nie zauważyłem.
Po co komu takie działka? Toć 0.5 czyli po zaokrągleniu powiedzmy max 14mm by styknęło ;)
Brawo Ty!
  • Odpowiedz
@FlasH: Ty nawet nie wiesz jakie są przepisy i co się zmienia więc o czym Ty chcesz dyskutować. Nie wiesz jaka jest różnica pomiędzy bronią samoczynną a samopowtarzalną. Swoją wiedzę opierasz na kłamstwach ludzi pokroju Nitrasa i jeszcze ich bronisz.

Mówisz o noszeniu broni na ulicy przez sebiksów a potem odnosisz się do obywatelskiej karty broni, która na to nie pozwala bo dopiero rozszerzona pozwala na noszenie ukrytej broni krótkiej.
  • Odpowiedz
kupić Desert Eagle i biegać jakby gał w CS.


@FlasH: nie będzie mógł bo nie będzie mógł jej nosic bo do tego jest potrzebne pozwolenie rozszerzone.
  • Odpowiedz
Nie wiesz jaka jest różnica pomiędzy bronią samoczynną a samopowtarzalną.

@vitek6: Chyba tobie się coś pomyliło, bo pisałeś o broni automatycznej. B--ń samoczynna i samopowtarzalna to b--ń automatyczna.

Poza tym projekt definiuje co jest co, a życie pokazuje, że różnica jest żadna.

17) b--ń samoczynna – b--ń palną, która ładuje się automatycznie po każdorazowym wystrzeleniu naboju i może odstrzelić więcej niż jeden nabój przy jednym uruchomieniu
  • Odpowiedz