Wpis z mikrobloga

#neuropa #bron #bronpalna #bekazprawakow

No i znowu w starciu z gamoniami i kłamcami musiałem poczytać ustawy.
https://www.wykop.pl/link/3955155/totalny-odlot-posla-nitrasa/

1. Nitras nie myli się istotnie.
2. Nitras ma rację, że bez badań psychologicznych wg zaproponowanych przepisów każdy, właściwie bez żadnego powodu, mógłby dostać pozwolenie na broń. Nie jest to żadne usystematyzowanie czy usankcjonowanie istniejących przepisów/braku regulacji tylko kompletne rozluźnienie dostępu do broni

---
Obecnie ustawa przewiduje pozwolenie na broń dla osoby, która :
* przedstawi ważną przyczynę posiadania broni.
* Za ważną przyczynę, o której mowa w ust. 1, uważa się w szczególności: 1) stałe, realne i ponadprzeciętne zagrożenie życia, zdrowia lub mienia

Projekt zakłada że, pozwolenie otrzyma każdy kto nie jest chory psychicznie (ale niewymagane są badania) jeżeli i przedstawi powód.
Za uzasadniony powód posiadania broni traktowany jest zamiar posiadania broni do samoobrony. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie o niekaralności i zaświadczenie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.
  • 69
@FlasH: aha czyli nawet nie wiesz o czym piszesz.

I gdzie tam jest napisame, że automatycznie jest oddawany kolejny strzał? Może byś doczytał dalej.

Broń samopowtarzalna – broń automatyczna niewymagająca przeładowania po każdym strzale[1]. Przeładowanie następuje automatycznie aż do czasu opróżnienia magazynka. Może strzelać ogniem pojedynczym. Do wyłączania po każdym strzale mechanizmu spustowego służy przerywacz. Aby oddać kolejny strzał, należy zwolnić i ponownie nacisnąć spust. Do broni samopowtarzalnej zalicza się
@FlasH: Inne znaczenie "automatyczna". To o którym tutaj mowa to jest kiepskie tłumaczenie angielskiego "automatic". Poprawne tłumaczenie to "samoczynna". Gość pokazuje broń samoczynną, która według tego projektu ma być zakazana.
@ptaq77:
1) lekarz - A jak wg Ciebie wyglądają dziś "badania" psychologiczne? Opisz w 2-3 zdaniach.
Przechodziłem tylko badania do kierowania pojazdami. Były dość złożone. Bada się refleks, trafność i szybkość podejmowanych decyzji, inteligencję, widzenie stereoskopowe... nie pamiętam co jeszcze.

2) powód - mówisz że broni wśród ludzi ma być jak najmniej? jesteś przestępcą? czy o co chodzi? Dlaczego mam nie mieć środka oBRONy?

Obrony przed kim - przed innym człowiekiem
Obrony przed kim - przed innym człowiekiem z bronią? Jak cię zaczepi typ pod knajpą to go zastrzelisz?


@FlasH: nie. Jak mi wejdzie typ do domu i będzie chciał zgwałcić żonę to wtedy go zastrzelę.
@saginata: Oczywiście znowu możesz mnie poprawić... czy do broni samopowtarzalnej wystarczy odpowiednia kolba, albo technika strzelania, żeby działała jak broń samopowtarzalna?
@FlasH: Przed kim się chcę bronić?
Odpowiedź jest prosta: przed kim będę musiał. Jeśli ktoś będzie zagrażał mojemu lub bliskich życiu czy zdrowiu to wolę (chcę) ich mieć czym obronić... a nie dzwonić po człowieka z bronią (policjanta).
Tak jak z gaśnicą - lepiej mieć i nie użyć...niż nie mieć gdy jest potrzeba.

Jeszcze raz Ci napiszę, policjant i żołnierz to taki sam człowiek jak JA!
Nie jest to normalne, że
@ptaq77: A może warto spojrzeć o krok w przód? Jak wszyscy będą mieli broń, to tracisz atut posiadania broni...
Będziesz się czuł bezpieczniej na ulicy wiedząc, że masz broń... może i tak.
A będziesz się czuł równie bezpiecznie wiedząc, że każdy na tej ulicy ma broń? I każdy dres, który rzuci do Ciebie "komu kibicujesz cioto?" za chwilę strzeli ci w plecy jak mu się nie spodoba odpowiedź?
Nie jest to normalne, że ktoś kto może umie tyle co ja, a może mniej- jeśli chodzi o posługiwanie się bronią ma mnie bronić, natomiast mi się takie prawo zabiera.


@ptaq77: Oczywiście, że to normalne. Po to jest w kraju wojsko i policja żeby to oni robili. W takim razie rozwiążmy to, dajmy cywilom broń i niech się bronią. Gwałcisz logikę.

Skoro teraz spokojnie w krótkim terminie można zdobyć pozwolenie na
A będziesz się czuł równie bezpiecznie wiedząc, że każdy na tej ulicy ma broń?


@FlasH: a dlaczego każdy ma mieć broń?

każdy dres, który rzuci do Ciebie "komu kibicujesz cioto?" za chwilę strzeli ci w plecy jak mu się nie spodoba odpowiedź?


@FlasH: po co miałby to robić? Aby pójść do więzienia? Zabije mnie z zarejestrowanej na siebie broni? Dlaczego teraz nie strzela z broni czarnoprocbowej albo z pistoletu na
@vitek6: No nie bardzo, skoro grzebie przy lekarzach i policji. Nie rozumiem tego w #!$%@? - można tak łatwo zdobyć broń, strzelać z niej sobie na strzelnicy, nawet nosić ją niezaładowaną. JESZCZE WAM MAŁO. Może chodzi o koszt egzaminu? To może po prostu ustalić drogą ustawy czy rozporządzenia, że egzamin kosztuje 300zł. Będzie wam pasić czy też nie?
Poza tym dlaczego tak drogo, długo i od widzimisię egzaminatora zależy prawo jazdy?
a dlaczego każdy ma mieć broń?

@vitek6: Sam chcesz, żeby każdy mógł mieć broń.

po co miałby to robić? Aby pójść do więzienia?

A jak ci taki dres sprzeda gonga, to się zastanawia? Pijany, naćpany, nakręcony przez Dżesikę...
A co Dżesikę obchodzi, czy Seba pójdzie siedzieć.

A później po tych wszystkich staraniach pójdzie się strzelać na ulicę?

Widzisz... a jak Kukiz przepchnie swój projekt, to się Seba nie będzie musiał starać.
@FlasH: spoglądając krok w przód, nie każdy będzie miał broń, bo:
* istnieje mały odsetek ludzi którzy są chorzy psychicznie lub fizycznie i nie otrzymają pozwolenia
* istnieje spory odsetek ludzi uzależnionych od alkoholu i/lub narkotyków, którzy nie dostaną pozwolenia
* dość sporo osób ma wyroki za przestępstwa (choćby wspomniany przez Ciebie "dres" - prawdopodobnie ma jakieś zawiasy za pobicie/drobne kradzieże) - tacy też broni nie otrzymają
* istnieje także w
@michal-pokichal: chodzi o to aby nie trzeba było udawwć sportowca, utrzymywać starych dziadów w pzss i ogólnie o wolność. A broń na pozwolenie sportowe można nosić załadowaną już teraz.

Sam chcesz, żeby każdy mógł mieć broń.


@FlasH: każdy już teraz może mieć broń. Dlaczego jej wszyscy nie noszą po ulicach?

A jak ci taki dres sprzeda gonga, to się zastanawia? Pijany, naćpany, nakręcony przez Dżesikę... A co Dżesikę obchodzi, czy
chodzi o to aby nie trzeba było udawwć sportowca, utrzymywać starych dziadów w pzss i ogólnie o wolność. A broń na pozwolenie sportowe można nosić załadowaną już teraz.


@vitek6: Ale ja mówię o broni kolekcjonerskiej, gdzie nie trzeba spełniać prawie żadnych warunków i utrzymywać "starych dziadów z PZSS", więc o co ci chodzi?

każdy już teraz może mieć broń


Tu już #!$%@? w ogóle was nie rozumiem. Skoro sam przyznajesz, że