Wpis z mikrobloga

Jak odświeżam to pisze ,, Dysk na którym został zainstalowany zystem windows jest zablokowany muszę chyba coś w wierszu polecenia wpisać
@seba836: Uruchamiasz z płyty instalacyjnej, Napraw komputer > Rozwiąż problemy > Opcje zaawansowane > Wiersz polecenia

Na początek trzeba ustalić która partycja to systemowa, nie będę opisywał polecenia DISKPART, łatwiej będzie ci metodą prób i błędów robić kolejno DIR C:, DIR D:, DIR E: itd... partycja systemowa to ta która będzie zawierać takie katalogi jak Program Files, Windows, Users...
wtedy dajesz polecenie CHKDSK X: /F - gdzie X to litera partycji
@seba836: Dałeś może w biosie tam system bootowania Legacy? Może twój jest na UEFI i przez to coś się zablokowało. Jak coś to znalazłem filmik jak ktoś rozwiązuje ten problem, to już będzie ostatnia deska ratunku bo jeżeli to nie zadziała to już chyba tylko format zostanie :P
Właśnie zmieniłęm to z uefi na legacy zeby pendraiva czytało ale jutro zmienie spowrotem i sprawdze bo zaraz do pracy. Robiłbym juz teraz formata ale bardzo mi zalezy na zdjeciach bo mam ich prawie 15 gb :/
@seba836: https://youtu.be/zXsXNZHRC8U śledź sobie co ten gościu robi tutaj od 1:10. Jeżeli z tego nic nie będzie i to co się dzieje już na początku nie wygląda tak samo to myśle, że nie ma tutaj ratunku już. Zdjęcia można świeżo po formacie jeszcze odzyskać. Nie wiem czy wszystkie, ale na pewno jakąś część.
@seba836: Zrób tak, gdy właczy sie instalator, po wyborze jezyka itd. pojawi sie lista dysków. Wybierz ten na którym jest system, u Ciebie zapewne ten z najwieksza pojemnościa. Nie klikaj przycisku formatuj bo wszystko usunie, tylko dalej. Wyświetli się komunikat z informacją, że na wybranym dysku mogą znajdować się pliki z poprzednich wersji systemu Windows. Klikniesz ok i lecisz ze wskazówkami. Nigdy tego nie robiłem, ale dowiedziałem się, że jest taka