Wpis z mikrobloga

@Winyl-: To bardzo cwana i banalnie prosta taktyka - dlatego jest tak skuteczna. Partia = Polska, Polska = partia - i można to rozszerzać w nieskończoność, pojedynczy minister = Polska, pojedynczy parlamentarzysta = Polska. Ktoś obraża partię? Nie, ten ktoś obraża Polskę, Polaków, każdego z nas - i podświadomie zaczynasz się temu "szkalowaniu" sprzeciwiać, bo przecież chodzi o ciebie, prawda?

No właśnie gówno prawda - ale ludzie się
@Winyl-: podstawy, w pewnym sensie, wprowadzane są na lekcjach polskiego - krytyczna analiza tekstu, dociekanie "co autor miał na myśli", umiejscawianie danego tekstu w kontekście społeczno-historycznym i tak dalej - to podstawy-podstaw, ale średnio inteligentnemu człowiekowi powinny wystarczyć do wyłapania manipulacji (np - przejaskrawień czy manipulowania znaczeniem pojedynczych słów) czy zauważenia, że dany tekst nie jest do końca... uczciwy.

Problem w tym, że uczy się tego na przykładach z literatury, przez
Polska = partia - i można to rozszerzać w nieskończoność


@mnik1: No cóż. Jak rządziło SLD, to wypowiadali się w imieniu Polski i mieli do tego święte prawo, bo jako rzad reprezentowali Polskę. Potem to samo było z PO. Teraz rządzi PiS, bo tak głosujący Polacy wybrali, więc PiS reprezentuje ten kraj i wypowiada się w jego imieniu.

W czym problem? Takie są zasady demokracji.
Mama uczy polskiego w gimnazjum (teraz w podstawówce) i wprowadziła lekcje z odróżniania fakenews, analizowania źródeł i identyfikowania propagandy. Myślę, że nie jest jedyna


@szatniarka: Ale mam nadzieję, że mama uczy dzieci takiej oto prawdy, że każde media, lewicowe czy prawicowe, sieją propagandę?.

Ps. TVP zawsze jest prorządowa, niezależnie od tego, kto jest przy władzy.?
@ediz4: cóż, na pewno mamy bliżej reżimowi niż mieliśmy przed 2015, a - z tego co kojarzę - propisowskie i prawicowe media głośno mówiły o "reżimie". Nie pamiętasz?

Secundo - odnieś się może do treści i propagandy serwowanej w telewizji publicznej. Chyba, że nadal chcesz wmawiać że te plwociny to ciepły, letni deszcz.
Secundo - odnieś się może do treści i propagandy serwowanej w telewizji publicznej. Chyba, że nadal chcesz wmawiać że te plwociny to ciepły, letni deszcz.


@Winyl-: Mało mnie to obchodzi - przełączam kanał i jej nie ma.

cóż, na pewno mamy bliżej reżimowi niż mieliśmy przed 2015, a - z tego co kojarzę - propisowskie i prawicowe media głośno mówiły o "reżimie". Nie pamiętasz?...

Aha. A jakie to były wtedy propisowskie
Mało mnie to obchodzi - przełączam kanał i jej nie ma.


@ediz4: Mnie mimo wszystko trochę boli, że na te treści się zrzucam w podatkach (tak, w podatkach, TVP chyba dostało sporo od państwa, co?)

Aha. A jakie to były wtedy propisowskie i prawicowe media? Mówisz o TV Republika której nikt nie ogląda?


@ediz4: Nie wiem czy nikt nie ogląda, nie robiłem badań. Ale pamiętam, że było Do Rzeczy/Uważam Rze,
Mnie mimo wszystko trochę boli, że na te treści się zrzucam w podatkach (tak, w podatkach, TVP chyba dostało sporo od państwa, co?)


@Winyl-: Mnie boli że daje na teatry wypuszczające "klątwe", mierne filmy robione przez reżyserów którzy mają kolegów w PiSF i wiele innych rzeczy.

Nie wiem czy nikt nie ogląda, nie robiłem badań. Ale pamiętam, że było Do Rzeczy/Uważam Rze, było wSieci (i porozbijane hybrydy internetowe), była też Gazeta
Mnie boli że daje na teatry wypuszczające "klątwe", mierne filmy robione przez reżyserów którzy mają kolegów w PiSF i wiele innych rzeczy.


@ediz4: Nie widzisz różnicy, między kreowaniem rzeczywistości, a niewypałami w dziedzinie kultury?

No niesamowite media. Gdzie jakieś TV, stacje radiowe ogólnopolskie?


@ediz4: A kiedykolwiek jakakolwiek stacja ogólnopolska posługiwała się TAKIM językiem i TAKĄ retoryką, jak obecnie TVP? Kiedykolwiek na czele JAKIEJKOLWIEK stacji stał członek rządzącej partii politycznej?

Wy
Nie widzisz różnicy, między kreowaniem rzeczywistości, a niewypałami w dziedzinie kultury?


@Winyl-: Nie widzę różnicy w marnowaniu moich podatków.

A kiedykolwiek jakakolwiek stacja ogólnopolska posługiwała się TAKIM językiem i TAKĄ retoryką, jak obecnie TVP? Kiedykolwiek na czele JAKIEJKOLWIEK stacji stał członek rządzącej partii politycznej?...

Ciężko mi powiedzieć bo nie wiem co leciało w TV w latach 90.

Za poprzednich rządów w TVP obowiązywały pewne standardy. Dziś mamy do czynienia z prymitywną
Nie widzę różnicy w marnowaniu moich podatków.


@ediz4: No to bardzo mi przykro. Niestety, różnica między gównianym filmem, a kształtowaniem światopoglądu odbiorców jest kolosalna. Jednak, skoro nie widzisz...

Ciężko mi powiedzieć bo nie wiem co leciało w TV w latach 90.


@ediz4: Wystarczy, że odniesiesz się do tematu, czyli przed rokiem 2015. Czekam.

Czyli propaganda ale bardzie inteligentna to te pewne standardy? Dla mnie bez różnicy.


@ediz4: TVP zawsze
@Winyl-:

No to bardzo mi przykro. Niestety, różnica między gównianym filmem, a kształtowaniem światopoglądu odbiorców jest kolosalna. Jednak, skoro nie widzisz...

Bo wymienione przeze mnie przedstawienie to ze światopoglądem nie ma nic wspólnego.

Nie uważam, że było OK, uważam, że było w mieszczących się standardach europejskich. Dziś mieści się to w standardach rosyjskich...

No a ja uważam że nie było ok.

TVP zawsze było partyjnym łupem, ale nie zniekształcało wiadomości informacyjnych.
Bo wymienione przeze mnie przedstawienie to ze światopoglądem nie ma nic wspólnego.


@ediz4: Uparty jesteś. Odpowiedz mi wprost: nie widzisz różnicy między cowieczornymi wiadomościami i stałymi wiadomościami INFO, a gównianym filmem fabularnym?

No a ja uważam nie było ok.


@ediz4: A jak jest teraz?

Być może ale problem nie leży w gorszych standardach za obecnych rządów a w systemie telewizji publicznej.


@ediz4: Sęk w tym, że to przedstawiciele obecnego
Uparty jesteś. Odpowiedz mi wprost: nie widzisz różnicy między cowieczornymi wiadomościami i stałymi wiadomościami INFO, a gównianym filmem fabularnym?


@Winyl-: To TY je oglądasz co wieczór bo nie rozumiem? To nie czasy komunizmu gdzie był jeden program, są stacje komercyjne, jest internet. Różnicy nie ma - jedno i drugie to marnowanie moich pieniędzy.

A jak jest teraz?...

No jest propaganda w drugą stronę. Za 6 lat pewnie będzie znowu z powrotem.
To TY je oglądasz co wieczór bo nie rozumiem? To nie czasy komunizmu gdzie był jeden program, są stacje komercyjne, jest internet. Różnicy nie ma - jedno i drugie to marnowanie moich pieniędzy.


@ediz4: Mam taki nietypowy system, że oglądam wszystkie programy informacyjne.

No jest propaganda w drugą stronę. Za 6 lat pewnie będzie znowu z powrotem.


@ediz4: I nie widzisz różnicy między tym co jest teraz, a tym co
I nie widzisz różnicy między tym co jest teraz, a tym co było, nie widzisz zagrożeń płynących z brutalizacji języka i piętnowania grup społecznych?


@Winyl-: Ja mam taki system że nie oglądam tego co mi nie pasuje. Tak wyszło że w TVP nie oglądałem informacji dobre 0,5 roku. Ostatnio oglądam na Polsacie.

Do teraz w TVP pracowali dziennikarze i publicyści o różnych poglądach. Dziś prezesem jest były polityk PiS, publicystą jest