Wpis z mikrobloga

Miał ktoś z was niemobilny staw skokowy i udało mu się to naprawić? U mnie idealnie pasuje, że to jest główna przyczyna drewnianego przysiadu. Oczywiście problem znika przy krążkach pod piętami. Jakieś porady oprócz rolowania?
#mikrokoksy #silownia
  • 18
  • Odpowiedz
nie chce mi sie filmiku ogladac, na czym polega nie mobilnosc stawu? może to mam, a nie wiem. Domyślame się, że może chodzić o podnoszenie się pięty?
  • Odpowiedz
@turtledove: Ja mam taki problem i nie udało mi się go naprawić. Doskwiera mi to mocno. Problem występuje tylko w jednej nodze (stara kontuzja).

Oczywiście problem znika przy krążkach pod piętami.


To może buty do podnoszenia ciężarów są rozwiązaniem?
  • Odpowiedz
na czym polega nie mobilnosc stawu?


@roni1109: Na tym, że masz ograniczenie w tym jak daleko możesz wysunąć kolano przed palce stóp (oczywiście cała stopa ciągle na podłodze), i to ograniczenie nie może wynikać z nierozciągnięcia mięśni łydki (bo wtedy to nie staw jest problemem).
  • Odpowiedz
@4833478: Wolałabym poćwiczyć nad tym, niż kupić buty do ciężarów. Martwy, siady itp robię zawsze na boso, ze względu na to, że mam problem z piętami więc buty mi tu akurat niepotrzebne :D
  • Odpowiedz
  • 1
@turtledove Patrzyłaś na ćwiczenia spod frazy "ankle mobilty squat" w google? Z doświadczenia nie powiem, ale sporo jest materiału na ten temat.
  • Odpowiedz
@turtledove: Możesz robić przysiad bardzo szeroko ("sumo squat") i to powinno pomóc. Im szerzej robisz tym mniej musisz zginać staw skokowy, tylko uważaj żeby kolana się nie wginały do środka.

Sam nie mam achillesów super długich ale obczaj filmiki tego pana i resztę filmików które wyskoczą jak wygooglujesz "mobillitywod ankle mobility".
  • Odpowiedz
@turtledove: to co wkleił Berti serio działa. I wcale nie jest jakos drastyczne. Głównie dzięki temu udało mi sie poprawić mobilność tego stawu i zejść z 10kg krążków na 2.5 pod piętami. Ale irytowało mnie to celowanie stopami w talerze mając sztangę na karku - dlatego kupiłem powerlifty i już jest ok bez talerzy. Załóż 10kg na stronę i spróbuj tak jak pan ze zdjęcia. Dobijając tyłkiem do ziemi, pogłębiając siad.
  • Odpowiedz