Wpis z mikrobloga

@Rain_: mogę cię zapewnić, że nie płaciłbym średnio 150usd za ciastko surowego, jeżeli jechałoby rybą ( ͡º ͜ʖ͡º) niestety do masówki przebija się chłam, który powoduje, że jedyne co ludzie wiedzą o pu erhu, to ze jedzie ziemia, ryba i moze ze pomaga w chudnieciu ()
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@PolDun22 nie kazdy, który piłem to ryba, ale może tak jak napisałeś, to były jakieś słabe partie, ale 150$ za ciastko ładnie :D Ja aż tak nie lubię puerha, za to ten long jing który tostowałeś wygląda zacnie
  • Odpowiedz
@Rain_: jest zacny, spróbuj sobie z ys, ja pilem wszystkie 3 wersje od zwyklego po imperial, ktory jest zaprezentowany na focie. Cumplu, jak ktos mi tu pisze pod tagiem, ze pije pu erha, bez sprecyzowania czy to sheng czy shu czy mlody czy dojrzewajacy czy dojrzaly, etc, a potem pisze ze niesmakuje bo zamowil sobie z aliexpress, to jedyne co mi w glowie sie kolacze, to taki obrazek ( ͡º
PolDun22 - @Rain_: jest zacny, spróbuj sobie z ys, ja pilem wszystkie 3 wersje od zwy...

źródło: comment_E1yZxLMt04Ljka2zoVnnetpyQd6zr1cs.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@PolDun22 głównie kupuję z eherbata, takie ilości jak ja piję to z zagranicy się nie opłaca, muszę poszukać na Ali do testów czegoś :D
  • Odpowiedz
@Rain_: Daje radę, wiadomo że cold brew z herbaty nie parzonej jest lepszy, ale nawet taki robionej już po gorących parzeniach potrafi być spoko, ja sobie popijam zamiast wody zwykle. Do zamawiania z UK polecam jeszcze http://what-cha.com/ - ma dużo ciekawych herbat, zwłaszcza spoza Chin.
  • Odpowiedz