Wpis z mikrobloga

Zazwyczaj się cytuje ekspertów, znane postacie itp.

@vitek6: Co wcale nie oznacza, że powiedzą coś wartościowego...

W.tym przypadku taką samą wartość ma zdanie podstawionego lekarza z reklamy czopków.

Wartość wypowiedzi, zależy od osoby wypowiadającej? Całkiem zabawne podejście. Kult autorytetu zazwyczaj źle się kończy - łagodnym przykładem tego zjawiska, są korwinowe kuce.

"Oceniaj argument, nie człowieka." - Paulo Coelho

Sam Molyneux jest znaną i rozpoznawalną osobą.
Wartość wypowiedzi, zależy od osoby wypowiadającej?


@mihaubiauek Oczywiście, że tak. Jak powiem Tobie, że jesteś idiotą czy ma to dla Ciebie jakiekolwiek znaczenie? Pewnie nie. A jak powie Ci to ktoś bliski kogo szanujesz i wiesz, że wie o czym mówi?
@SigismundGotlieb: po prostu zdanie autora, niepoparte niczym oprócz jego wymysłów i definicji tego co to znaczy "być przeciwnikiem broni". To, że ktoś jest przeciwnikiem łatwego dostępu do broni nie znaczy, że chce aby policja jej nie miała. Ta wypowiedź jest po prostu bzdurna.
@vitek6: Mylisz wartość z wiarygodnością. Osoba specjalizująca się i wypowiadająca się w danej dziedzinie, może być tylko bardziej wiarygodna, bo można zakładać, że wie o czym mówi. Nie sprawia, że jej argumentacja staje się bardziej wartościowa.

A jak powie Ci to ktoś bliski kogo szanujesz i wiesz, że wie o czym mówi?

Jeżeli tak powie, to wiem, że nie wie o czym mówi ( ͡ ͜ʖ ͡
@mihaubiauek: powiedział, że nie jesteś przeciw broni tylko jesteś za tym, żeby tylko policja/wojsko/rząd ją miały. Tak sobie to zdefiniował. To oznacza, że jak powiem, że jestem przeciw broni to oznacza, że również chcę aby w ogóle jej nie było. A to nieprawda. Bo mówiąc, że jest przeciwnikiem broni danej osobie chodzi o to, że nie chec jej dużej liczby w społeczeństwie bo według niej to prowadzi do tragedii.

Powiedział, że
@vitek6: Na początku jest "Jeżeli jesteś za kontrolą broni...", to pomijasz, a to jest kluczowe. Jeżeli jesteś przeciwnikiem broni, to nie chcesz by miał ją ktokolwiek, w tym osoby, które ten stan kontrolują.
Twierdząc tu inaczej:

Bo mówiąc, że jest przeciwnikiem broni danej osobie chodzi o to, że nie chec jej dużej liczby w społeczeństwie bo według niej to prowadzi do tragedii.

Doprowadzasz do tego, że taka osoba musi być za
@mihaubiauek: tak też coś mi się wydaje, że kolega coś pomylił w tłumaczeniu.

@vitek6: to jest czyjeś zdanie w jakimś temacie, możesz się z nim zgadzać bądź nie a kim jest dana osoba raczej nie ma wpływu na moją ocenę jego poglądów.

Wolne tłumaczenie :
Jeśli jesteś za "gun control" tak naprawdę nie jesteś przeciwnikiem posiadania broni, ponieważ broń będzie potrzebna by rozbroić ludzi.
Więc to nie tak, że jesteś
@mihaubiauek normalnie, tak jak teraz. A ten gościu stwierdził, że nie ma czegoś takiego jak gun control. W ogóle nie wiem co on rozumie pod tym pojęciem. I nie wiem dlaczego zakłada, że policja ma rozbrajać ludzi. Do tego przechodzi ze skrajności w skrajność. Niech broń będzie i niech obywatele mogą ją kupować ale w sposób kontrolowany.

@SigismundGotlieb A dla mnie ma znaczenie. Bo zdanie eksperta w danej dziedzinie jest dla mnie
@vitek6: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Gun_control
Jego wypowiedź odnosi się do Stanów, tam "gun control" to kolejne restrykcje i ograniczenia.
Jeśli w Ameryce zrobią kolejne ograniczenia, to kto i przy pomocy jakich środków będzie odbierał już posiadaną przez obywateli broń jeśli obywatel nie będzie miał ochoty jej oddać ? Policja przy pomocy broni.
Co jeśli takimi małymi kroczkami dojdą do całkowitego zakazu posiadania, kto wtedy będzie miał broń ? Rząd i ich sługusy.

Gość po