Wpis z mikrobloga

Programowanie czy zarządzanie?
Zaczynałem od deweloperki, ale szybko zostałem wrzucony na designera i miałem nawet 1,5 roku prowadzenia projektów (trochę mnie to wymęczyło).
Teraz stoję w rozkroku pomiędzy technologią, a zarządzaniem i nie wiem co wybrać. Czuję, że zostając w technologii będę czuł, że czegoś mi zabraknie w życiu. Taki mam charakter, przywódczy i eksploratorski, ale z drugiej strony ten stres na codzień...

Może to okazać się zabawne ale wyznaczyłem takie cechy obu kierunków:

Programowanie
Zalety: kasa, dużo ofert pracy, spokojna praca, możliwość pracy zdalnej
Wady: brak awansu pionowego, siedzenie z młodymi wilkami, pogoń za technologiami

Zarządzanie
Zalety: satysfakcja z pracy i awansu, dalsze możliwości (dyrektor, członek zarządu), kasa (zależy od poziomu), łatwe przejście na prowadzenie własnego biznesu
Wady: stres, stosunkowo mniej ofert pracy

#programowanie #zarzadzanie #programista15k #java
  • 10
@dplus2: why not both? Nasz leader zespolu pracuje u nas part-time, po godzinach kreci swoje biznesy, w pracy glownie zarzadza zespolem, prowadzi meetingi, od czasu do czasu przysiadzie nad jakims wiekszym projektem, chyba tego szukasz
hm..i chcesz randomów pytać co będzie dla Ciebie lepsze?


Mam nadzieję uzyskać info od ludzi z branży IT zarówno 35+ developerów jak i managerów
@dplus2: zobacz sobie jeszcze vlogi: Maciej Aniserowicz, Miroslaw Brunejko, oni prowadza swoje biznesy i kiedys programowani/programuja part time. Mozesz do nich napisac maila, mysle, ze odpowiedzi Ci lepiej niz wykop pe el