Wpis z mikrobloga

@msichal: Szczena opada. Koleś miał ciekawe filmy, ale ostatnio robi takie błędy, wnioskowanie ma na poziomie przeciętnego człowieka i zagłębia się w tematy, o których nic nie wie - zero, a na dodatek nie chce nic się o nich dowiedzieć. To ma być inteligentny człowiek? I to nie na tyle, że każdy argument się da łatwo obalić, ale po prostu są głupie - tylko się ośmiesza. Jak ktoś bardzo chce to
@abraca: To weź mi obal tak na szybko te wszystkie argumenty o których mowi. Bo wiadomo, że część jest z dupy/czepialstwo, ale do części nie widzę żadnego wytłumaczenia.
Moim zdaniem za dużo ludzi (szczególnie tutaj) za bardzo masturbuje się na widok Muska albo co gorsza jakichś EmDrive...
@msichal: Bezpieczeństwo w powietrzu - lecąc lotem balistycznym nic się nie dzieje. Przy starcie i lądowaniu - on porównuje do wahadłowców, gdzie ludzie siedzieli faktycznie w środku rakiety. Rakieta wybucha - ludzie giną. Tak było, dlatego teraz przy lotach załogowych NASA oczekuje od potencjalnych dostawców usług zupełnie inny poziom bezpieczeństwa: ludzie nie mogą być w rakiecie, muszą być nad nią, w osobnym pojeździe, który jest w stanie uciec gdy coś się
@abraca: Pytanie na ile bezpieczne sa takie loty w porównaniu z jakimkolwiek innym komercyjnym środkiem transportu (jakie ryzyko wypadku czy dowolnego incydentu, który skończyłby się jakimś lądowaniem na środku oceanu) i czy w związku z tym ludzie chcieliby w ogóle latać te kilka razy szybciej, ale dużo drożej i z większą szansą na problemy. Bo uznaję, że wycinek z Muskiem mówiącym o cenie zwykłego biletu jest prawdziwy, a to co mówi,
@msichal: Z tego co pamiętam to to jest eksperyment myślowy a nie że ma zamiar coś takiego zrobić. Przecież na prezentacji mówił że pobawili się liczbami i wyszło im takie coś. Ma hajs to może sobie zrobić taką prezentacje nawet najbardziej durnego pomysłu.

To pokazuje co można zrobić, a nie co on ma zamiar zrobić. Przecież wiadomo że ten pomysł nie jest idealny i raczej nie zostanie zrealizowany.
Szczególnie te od Hyperloop które są takim zbiorem idiotyzmów, że aż ręce opadają


@anon-anon: obejrzałem te kontragumenty do bezsensowności hyperloopa i poza tym że faktycznie koleś "trochę" przesadza to nadal ten pomysł nie nabrał sensu jak dla mnie.
@GokuMK: Mówisz, że "pomyłki" 6000x w obliczeniach ci nie przeszkadzają? Że przyspieszenie 1 g = 1 m/s2, wzory na objętość i powierzchnię kuli okręgu mające r do 1, 1 m/s = 1km/h to tylko trochę? Że niskie ciśnienie (jakieś 75 torr) = próżnia? No to spoko to tylko "trochę". Dobrze, że gościu jak dupę podciera to się po głowie nie myzia w końcu to tylko "trochę" taka mała pomyłka ;)

Jak
Mówisz, że "pomyłki" 6000x w obliczeniach ci nie przeszkadzają?


@anon-anon: nie to miałem na myśli, tylko że o ile pierwszy wcale nie udowadnia skutecznie dlaczego hyperloop jest do dupy, to ten drugi wcale nie udowadnia że nie jest. Tzn w najważniejszych przypadkach podważa tylko sensowność argumentów pierwszego a wcale nie podaje sensownych w zamian.