Wpis z mikrobloga

@robertx: Złożona ok. 196x50x80, wszystko w cm. W sumie to nie wiem, bo ja na OLX szukam łóżka, a takie wymiary ma typowe łóżko. A, właśnie. Źle napisałem - chodzi o rozkładane łózko, coś tego typu jak załącznik. Nie dalej jak Śródmieście/Praga na Mokotów.

Podobno da się to zrobić, bo znajomy kiedyś niby przewoził, tylko trzeba w godzinach gdzie jest mało pasażerów.
i.....e - @robertx: Złożona ok. 196x50x80, wszystko w cm. W sumie to nie wiem, bo ja ...

źródło: comment_IvXi5yFxAfAEnz0xFufGpvNXQarB0rYI.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@israelcube: przepisy porządkowe par. 12:

1. Pasażer może przewozić w pojazdach bagaż i zwierzęta, jeżeli istnieje możliwość umieszczenia bagażu i zwierząt w pojeździe tak, aby nie utrudniać przejścia i nie narażać na szkodę osób i mienia innych pasażerów oraz nie zasłaniać widoczności obsłudze pojazdu i nie zagrażać bezpieczeństwu ruchu.

6. Na żądanie obsługi pojazdu, pracowników nadzoru ruchu lub kontrolerów biletów, pasażer jest obowiązany:
1) umieścić przewożony bagaż (w tym również rower)
  • Odpowiedz
@robertx: No o to chodzi, że chcę ją przewieźć do wynajmowanego pokoju, a samą kanapę chciałbym znaleźć na OLX. Jeśli nie powiedzie się z ZTM-em, to będzie trzeba skorzystać z usług taxi.
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek:

§ 13

Zabrania się przewożenia w pojazdach oraz wnoszenia lub wprowadzania na teren stacji metra:

1) przedmiotów, które mogą wyrządzić szkodę innym pasażerom przez zanieczyszczenie lub uszkodzenie ciała lub ich mienia, albo mogą uszkodzić lub zanieczyścić pojazd (np. ostrych narzędzi, przedmiotów o ostrych krawędziach, niezabezpieczonych pojemników ze smarami, farbami, chemikaliami itp.);

2) przedmiotów cuchnących, zapalnych, łatwopalnych, wybuchowych oraz innych materiałów niebezpiecznych;

3) przedmiotów, których przewóz środkami transportu publicznego jest zabroniony
  • Odpowiedz
@israelcube: Z taxi też możesz mieć problem, bo dwumetrową kanapę do osobówki ciężko zmieścić. Musiał by podjechać jakimś Xara picasso albo innym Dodgem Caravanem bez siedzeń, a i wtedy nie wiem czy by to weszło
  • Odpowiedz
@israelcube: Aaa, to nie doczytałem. Jak będzie Ci się chciało, to zawołaj po wszystkim, czy udało Ci się przewieźć autobusem, bo ciekaw jestem co z tego wyjdzie :) Powodzenia życzę!
  • Odpowiedz
@israelcube: podejrzewam, że odrębne przepisy to może być prawo przewozowe i okolice (rozporządzenia) - być może rzeczy typu szczątki ludzkie, organy, duża gotówka (wymaga bankowozu) itp. W każdym razie podejrzewam, że nie kanapa.

No i nie pytaj nikogo na pętli ani gdziekolwiek, jeżeli faktycznie chcesz ją przewieźć :) Na 100% każdy na wszelki wypadek powie Ci, że nie, nie można, czemu nie taksówką albo busem. To tak nie działa.

Jeżeli chcesz
  • Odpowiedz
@israelcube: nie znalazłem nic tak na szybko, być może jakieś ogólne przepisy z KW typu "kto narusza przepisy o przewozie..." albo np. kara za spowodowanie opóźnienie kursu. Ale sądzisz, że kierowca będzie taki inby robił? Myślę, że ryzykujeie w praktyce tyle, że kierowca jak Was zobaczy to każe spadać - i wtedy bym spadał, po czym poczekał na następny :)
  • Odpowiedz