Wpis z mikrobloga

Zmieniłem kilka dni temu mieszkanie i mam taki dołączany bidet - coś jak picrel i w związku z tym mam pare pytań na temat użytkowania, bo chciałbym w końcu wejść w ten słynny 21 wiek i zacząć chodzić z czystą dupą xD
Pozwole sobie zawołać specjaliste od mycia dupy @feuer bo pisałeś jakiś czas temu, że takie rozwiązania są popularne w krajach gdzie mieszkasz.

- Doope myje się dalej siedząc na kiblu czy przechodzimy pod prysznic? xD Wężyk jest dość długi więc sięgnie. Pod prysznicem niby łatwiej żeby nie nachlapać wodą i gównem po całej łazience ale jednak przemieszczanie się z brązem między pośladkami nie wydaje się dobrym pomysłem.
- Namydlacie dupe używając tego xD czy tylko woda + papier?
- Jakią kolejność proponujecie? Papier - woda - papier? woda - papier?

#!$%@? niby takie proste urządzenie a jak przychodzi co do czego to człowiek z Europy B nawet nie wie jak dupe umyć...

#higiena #bidet #gownowpis
Pobierz
źródło: comment_xluKKgdMBA9JGanFi3AWbmRMOAFnieOw.jpg
  • 9
@mkfdmfk: Przeczytałem to wszystko i nie umiem się odnieść do tego w sposób sensownie-merytorycznie-twórczy. Generalnie rzecz ujmując nie do końca wiem, co myśleć o tej dyskusji. Niby potrzebna, niby poruszała rzeczy chociaż trywialne, to tak bliskie człowiekowi, a mimo wszystko w tej całej swej prostocie siała pewien zamęt w mojej głowie, przez co jestem niemało zaskoczony przebiegiem tej dyskusji, tym samym ciesząc się, że było cudownie
@feuer: Byłem 2 razy w Wietnamie i z jednego powodu nie mogę się do tego ustrojstwa przekonać. Ok, rozumiem sam zamysł. Spłukanie dupy jest higieniczniejsze niż tylko jej podtarcie. Ale czy nie lepiej jednak na początek skorzystać ze srajtaśmy a potem dopiero jet-a? Załóżmy że masz srakę, jak pstrykniesz tym czymś w pierwszej kolejności, to przecież całe gówno będzie na ścianie, w najlepszym przypadku jego mikrocząsteczki na twojej odzieży, rękach, itd.