Wpis z mikrobloga

#pytanie #motoryzacja #nissan

Motomirki pomocne, pytanie do was: ktoś miał może jakąś dłuższą styczność z Nissanem Qashqui I 2.0 w benzynie? Jakieś wrażenia? Jest to pojazd warty rozważenia? W skrócie to szukam jakiegoś wyższego samochodu w budżecie do 30+k do sporadycznej jazdy dla ojca i zastanawiam się, w którą stronę uderzyć. Jakieś pomysły?
  • 6
@gress: jedne z najbardziej modnych samochodów, ceny benzyn są wy*ebane w kosmos moim zdaniem, a jak coś jest w niezłych pieniądzach to znika w ciągu dnia :D
miałem taką sytuacje w zimie, auto wystawione około 2-3 tysiące taniej niż średnia rynkowa cena o 21, nie chciałem dzwonić późno w nocy, zadzwoniłem o 10 rano i ... już nie było (kupił go handlarz i wystawił 5 koła drożej)
wtedy to odpuścilem, kupiłem
@Dirty_Digger: Masz rację, niestety ceny Qashquia bywają mocno przesadzone. Jeśli mogę zapytać, to co kupiłeś?
Nad Scenikiem pomyślę. Postaram się go zobaczyć na żywo, żeby ocenić ile w nim miejsca jest. Zależy mi na tym, żeby wysoka osoba miała w miarę komfortowo.

@Jojne Korando to na prawdę fajna opcja, zastanawiam się tylko czy nie zbyt egzotyczna. Miałeś może jakąś dłuższą styczność z tym samochodem? Jak z dostępnością części? Sam miałem jedynie
@gress: ogólnie całkiem co innego, poprzednie auto rozbiłem w zimie, wiec musiałem wziać tańsze, wziałem corolle ;)
w sceniku jest sporo miejsca na wysokość, testowałem nawet jazde z dziewczyną na kolanach ;)
@Dirty_Digger: Przy okazji zapytam: miałeś może szanse sprawdzić jak ten Scenic 1.4 się sprawuje na dłuższą metę? Na coś szczególnie warto zwrócić uwagę przy kupnie? Akurat trafił mi się jeden egzemplarz u znajomego handlarza i pewnie dziś wybiorę się go zobaczyć.