Wpis z mikrobloga

Mirki, zgłosiłem ostatnio laptopa na gwarancje (HP 250 G3). Powód: artefakty oraz uszkodzone gniazdo
ładowania. Niestety usterki wystąpiły oczywiście tydzień po utracie rocznej gwarancji, co za przypadek..( _)
Dowiedziałem się, że mam prawo skorzystać z reklamacji z tytułu rękojmi i z takowej skorzystałem.
Dzisiaj dostałem maila, który mnie lekko podłamał, zirytował i trochę rozśmieszył.

"Szanowny Panie. W nawiązaniu do Pana zgłoszenia reklamacyjnego z dnia 18-09-2017r., informujemy, iż w chwili obecnej nie może zostać ono uwzględnione w sposób pozytywny. Uzasadniając zajęte stanowisko w sprawie informujemy, iż urządzenie zostało odesłane do serwisu na ekspertyzę techniczną. Ekspertyza jest potwierdzeniem na to, iż zgłaszana usterka powstała z przyczyn nieprawidłowego użytkowania sprzętu. Usterka zasilacza uszkodzenie gniazda zasilacza mechaniczne, złącza baterii. Śrubka w obudowie luźno poruszająca się. Prawdopodobnie spowodowała zwarcie. Usterki płyty głównej i występujące w związku z tym artefakty. Usterki wynikały z niewłaściwego użytkowania towaru -Roszczenie z tytułu wady zostało odrzucone poprzez wykluczenie możliwości istnienia wady w momencie zakupu oraz poprzez potwierdzenie, iż powstała ona w skutek ingerencji użytkownika."


Wydaje mi się, że poprostu chcą mnie tymi bredniami zlać, że niby śrubka odkręcona i ona zrobiła zwarcie płyty głównej xD
Nie wiem co dalej nie zgadzam się z tą "profesionalną" ekspertyzą. Jak mam się odwołać i czym mogę bo wydaje mi się że chcą mnie wydymać? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#reklamacja #prawokonsumenckie #pytanie
  • 8
@tuneusz-se: śrubka w obudowie luźno poruszające się? WTF? To niemożliwe, śrubki obudowy mają swoje miejsca i nie mają jak doprowadzić do zwarcia. Już mogli się bardziej postarać i wcisnąć wygięcie obudowy, przez co metalowa farba obudowy spowodowała zwarcie
@tuneusz-se idź do rzecznika praw konsumenta. Od razu skarga. Skończy się januszowanie.
Ja tak miałem kiedyś ze sklepem car audio z Elbląga. 13 miesiąc i radio robiło sobie co chciało. Dawałeś głośniej to np lewy głośnik się podgłaszał. Facet mówi, że gwarancja rok a on sam nie da dwóch lat bo niby z jakiej racji. Pismo z pieczątką od rzecznika pomogło.
Daj pan te radio, nie będziemy problemów sobie robić.
@ptasiek2: to już w ogólne bym wyśmiał gdyby mi wciskali że coś ugięte, laptop w idealnym stanie, używała go moja dziewczyna i dbała o niego, ileż razy dostałem od niej opiernicz ze klikam za mocno w klawiaturę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
no ale masz racje Pani ktora wysłała maila nie nagłowiła się długo przy pisaniu