Wpis z mikrobloga

@HughMungus2005: Chemia rozszerzona jest duzo prostsza niż matma. Niemniej w ogóle do wszystkich matur, najlepszym sposobem jest po prostu robienie arkuszy. W miare rozwiazywania zobaczysz, że zadania sa dość schematyczne. Nabierzesz w ten sposób wprawy.

@adgebworthy: ???
  • Odpowiedz
@jaozyrys: Masz co do tych spraw pewność? Korzystałeś z usług takich uczelni, znasz kogoś kto to może potwierdzić lub polecić? Czy te uczelnie posiadają strony ,na których są dokładnie pokazane ceny za kierunek (interesuje mnie medycyna i stoma)?
  • Odpowiedz
@HughMungus2005: Mój kolega zaczął we Lwowie i przeniósł się po 1 albo 2 roku na płatne do Krakowa. Jeśli skończysz studia na Ukrainie to musisz zrobić nostryfikację (trudny egzamin), jeśli skończysz w UE to studia są uznawane w pozostałych krajach. Znajoma studiowała w Rumunii, bodajże w Timisoarze albo Klużu-Napioce. Tak, uczelnie mają strony - wystarczy poszukać ;) Czechy - Praga, Ostrava, Hradec Kralove, Ołomuniec; Słowacja - Bratysława, Koszyce. W Bułgarii
  • Odpowiedz
@HughMungus2005: A jeszcze jedno... Jak nie masz tyle pieniędzy to rozważ wojskowy lekarski w Łodzi, masz lojalkę na 8 lat po studiach, ale od początku dostajesz żołd i akademik, a emerytura po 25 latach. Można się dostać z trochę niższym wynikiem z matur, ale są ciężkie testy sprawnościowe i badanie zdrowotne. A jeszcze skoro jesteś dobry z matematyki to idź na informatykę, lepiej na tym wyjdziesz. Zawód lekarza nie jest
  • Odpowiedz
@HughMungus2005: Bardzo słusznie, brawo za wczesną decyzję. Serio, przez całe studia łącznie kilkudziesięciu lekarzy doradziło mi wyjazd, bo od 30 lat wszyscy mają nadzieję że coś się poprawi, a cały czas jest tak samo. Nie da się reformować ochrony zdrowia bez pieniędzy. Zresztą byłem na Erasmusie w Hiszpanii i w Anglii i widziałem jak to działa za granicą. Najłatwiej jest wyjechać na specjalizację do Niemiec, Hiszpanii i UK (UK trzeba
  • Odpowiedz