Wpis z mikrobloga

@MrsMsx: Nic się nigdy nie zmieniło. Wymiana PLN - USD, a potem USD - UAH to kretynizm. Owszem masz rację - kurs jest lepszy przy wymianie USD na UAH albo EUR na UAH. Lepszy o jakieś 7-10 UAH przy równowartości 100 złotych. A USD i EUR najpierw trzeba kupić i zapłacić za to prowizję w Polsce. USD, EUR czy inne waluty sobie można brać jak się dostało od cioci z Chicago
@r2d2_tiriri: Kwota powinna wystarczyć aczkolwiek zależy. Tam się bardzo miło wydaje pieniądze więc może być tak, że Ci pójdzie 13k ale na osobę. W kantorach nie oszukują zwykle, ale omijaj takie w szemranych okolicach i nie wymieniaj od nikogo kto by proponował to podchodząc na ulicy. odblokuj pw
@Nemrod: Ostatni raz we Lwowie byłem z 15 lat temu i od tego czasu hrywna mocno poleciała. Nie mam pojęcia jak wyglądają teraz ceny. Gdybyś mi powiedziała, że filiżanka kawy kosztuje jedną hrywnę to bym Ci uwierzył. gdybyś mi napisał, że 50 hrywien też pewnie bym Ci uwierzył. Dlatego robię rozeznanie. I naprawdę 12k uah czyli jakieś 1600 zł to 3 wypłaty? Nie była tam chyba, aż tak źle.
@r2d2_tiriri: Pasek mam niebieski...
Kawa w znanej ormiańskiej kawiarni ok. 25 hrywien, obiad z dodatkami w gruzińskiej restauracji 100-150 hrywien. Wstępy do muzeów różnie: 10-60 hrywien. Tramwaj, autobus ok. 4-6.
Wypłata na Ukrainie to jakieś 3000 hrywien (może w samym Lwowie są wyższe). Emerytura/renta wynosi 1200-1500.
@r2d2_tiriri wymiejaj na miejscu. We Lwowie kantorów jest bardzo dużo i mają przyzwoity kurs. 100hrywien ok. 14 zł, za 20 USD dostałem ponad 700 hrywien. Możesz też spokojnie wypłacać z bankomatu (jest dużo banków z całodobowymi bankomatami za zamkniętymi drzwiami. Otwierasz je czytnikiem magnetycznym. Przeważnie nie pobierają prowizji ale zawsze przed wypłaceniem masz informację na wyświetlaczu i możesz zrezygnować z transakcji ). Info swieze bo dopiero co z stamtad wróciłem