Wpis z mikrobloga

Wczoraj/dzisiaj ogarnięta elektryka podłączona i działa a więc w tym tygodniu zamkniemy już temat budowy wędzarni. Tylko jeszcze wnętrze wyłożyć blachą, daszek podbić blaszką i finito. Można wędzić :)
W przyszłości warto wymienić te przełączniki bo obecne są gówniane i przez nie miałem problemy z uruchomieniem.

Mój tag: #wedzarniaelektryczna
#wedzarnia #diy #majsterkowanie #stolarstwo #wedzenie

Wołam zainteresowanych: @pan_fenestron, @Antwito, @Hertha, @bananzo @Felonious_Gru @Powuyo
ElCidX - Wczoraj/dzisiaj ogarnięta elektryka podłączona i działa a więc w tym tygodni...

źródło: comment_qPeaaCkuDTvIB0TkP7ELBDUWHPM3GePZ.jpg

Pobierz
  • 15
@worldmaster: Obie grzałki to 2900 W, mam nadzieję że po rozgrzaniu oboma da się utrzymywać temperaturę grzałką 900W.
Ogólnie bardzo w kwestii energooszczędności pomoże sterownik PID, który nie grzeje cały czas do wyłączenia pełną mocą tylko dobiera moc i czas do potrzeb.
@worldmaster: No załóżmy że wędzimy 4 godziny raczej standardowy czas nawet na kiełbasy grube czy szynki.
Więc maks godzina na pełnej mocy z rozgrzaniem wędzarni 3kw potem 3 godziny po 1kw suma 6kw * 60 groszy daje nam 3,6 zł za wędzenie. No nie wiem ile razy będzie człowiek wędził w miesiącu :)
@ElCidX i do tej pory działa? Własnie się zabieram za budowę czegoś takiego :), i jak się sprawdza taka wełna szklana? Pamiętasz może model grzałki i regulatora temperatury?