Wpis z mikrobloga

Mirki, czy ktoś leciał już z Air china do #pekin? Jak wrażenia? Miejsce na nogi ok? Jedzenie? I jak wygląda odprawa? Słyszałem że na lotnisku trzeba bo przez neta nie działa? I jak się nie wykupi miejsc to bardzo rozrzuca po samolocie? Jedziemy w 5 osób na 2 różnych biletach, jest sposób żeby siedzieć koło siebie? #podroze #podrozujzwykopem kierunek #tajlandia
  • 31
Z Air-China doświadczenia nie mam, ale ogólnie ludzie mało kiedy wykupują rezerwacje miejsc (z wyjątkiem oczywiście miejsc przy wyjściu ewakuacyjnym), więc sugeruję po prostu pojawić się na odprawie stosunkowo wcześnie i poprosić o 5 miejsc obok siebie (i daleko od toalet:D). Jeśli faktycznie odprawa online nie działa to na początku odprawy lotniskowej pewnie z 80% miejsc będzie jeszcze do wyboru ;-)
@przemek1259 na tablicy z odlotami obok numeru lotu pojawia się informacja przy których bramkach odbywa się check-in (zwykle otwierają go 2-3 godziny przed lotem) podchodzicie tam wszyscy wspólnie, podajecie paszporty, numery rezerwacji i prosicie o miejsca obok siebie. Jak się ładnie usmiechniecie do pani na check-inie to może nawet posadzi was daleko od pasażerów z niemowlętami :D
W takich liniach typu Ryanair za miejsca obok siebie trzeba płacić zawsze, ale w tradycyjnych
@przemek1259 jeśli na odprawie online jest już możliwość bezpłatnego wyboru miejsca (tak jest np w Austrian airlines) to warto online, bo pewnie sporo ludzi tak zrobi :) jeśli nie ma takiej możliwości, to po prostu bądź wcześnie na check-inie
@przemek1259 możliwe że otworzą bezpłatne miejsca po otwarciu odprawy online (23-36h przed lotem, zależy od linii), więc warto sprawdzić, tak na wszelki wypadek, jeśli zależy wam na tym aby siedzieć wspólnie.
150 zł to sporo, z drugiej strony 35€ dla Niemca to nie tak dużo :-) jeśli wylot jest bezpośrednio z Polski to faktycznie wątpię aby wiele osób wykupiło konkretne miejsca.
Hm, niecałe 16 godzin między odprawą, wydaje mi się, że będą mogli, w przeciwnym razie w Pekinie powtórz ten sam scenariusz na Pekinie co w PL.:) taka przerwa jest dość długa, upewnij się na lotnisku w Wawie czy Twój bagaż będzie nadany bezpośrednio do Tajlandii czy musisz go odebrać w Pekinie i nadać ponownie.