Wpis z mikrobloga

Jak to jest z wifi calling. Obecnie wiem, że u różowych to działa tak, że np. w iphon'ie w ustawieniach wystarczy zapodać "Rozmowy przez wifi". Jak to wygląda u innych operatorów? Trzeba dodatkowe apki zaciągać, czy też można w ten sposób używać ?

Jestem obecnie u różowych, ale myślę nad plushem i stąd pytanie, jak to w innych sieciach - może zmienię zdanie?

#wificalling #plus #play #tmobile
  • 12
@rtpm: W Plusie jest tylko aplikacja na Androida i działają tylko połączenia. Na iPhonie Wi-Fi Calling w Plusie/Plushu nie zadziała. W T-Mobile, Play i Orange bez problemu działa Wi-Fi Calling na iPhonach, przy czym w Orange są tylko połączenia, bez SMSów (dopiero testują ich wprowadzenie).
@rtpm: liste obslugiwanych telefonow masz na stronie operatora - w przypadku androida trzeba mieć soft przygotowany specjalnie dlaoperatora - o ile dobrze Pamiętam Plus(ergo Plush) ma po prostu własną aplikację (chyba, że już ten pomysł porzucili). . w Przypadku iPhona nie do końca wiem jak to jest.
@rtpm: Aktualnie usługa Wi-Fi calling jest testowana w sieci Plus/Plush. Aby przyłączyć się do testów, wystarczy zarejestrować się na dedykowanej stronie: www.plus.pl/wificalling

Wybrane osoby otrzymają możliwość aktywowania specjalnej aplikacji, którą będzie można pobrać ze Sklepu Google Play.

Usługa oraz aplikacja dostępna jest dla Klientów, którzy posiadają ofertę na abonament oraz korzystają z systemu Android.
@Specjalista_Plus: czyli dzwonienie będzie tylko przez tą apkę? To trochę dziwne rozwiązanie. Nie lepiej zrobić tak, żeby korzystać z funkcji telefonu, czyli chyba VoWi-fi ? żeby nie trzeba było instalować dodatkowych aplikacji ? Apka ewentualnie dla telefonów, które tej technologii nie wspierają.
@rtpm: Staramy się dopasować wspomnianą usługę do potrzeb naszych Klientów i wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie. Obecnie jest ona testowana przy wykorzystaniu odpowiedniej aplikacji i na tę chwilę wykonywanie połączeń możliwe jest jedynie przy jej użyciu.

Twoja sugestia jest dla nas istotna, dlatego przekażemy ją do odpowiedniego działu w celu dokładnej analizy.