Wpis z mikrobloga

Powszechny dostęp do broni doprowadzi do tego co w USA, policja podczas zatrzymania będzie najpierw strzelać, gdy tylko będzie cień możliwości, że zatrzymywany ma broń, a potem pytać.


@xandra: Ile miałaś takich kontroli w USA? Ja kilka i opowiem jak to wygląda.
Kiedy zatrzymują twój samochód, masz obowiązek wyłączyć silnik i siedzieć grzecznie z rękami na kierownicy.
Podchodzi policjant i stuka w szybkę, więc zdejmujesz jedną z rąk z kierownicy i otwierasz okno. Policjant wtedy tłumaczy powód zatrzymania i prosi o
M.....a - > Powszechny dostęp do broni doprowadzi do tego co w USA, policja podczas z...

źródło: comment_ta544iQg7eTQh3ncvDnutiq2raVoUSrj.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@xandra: EDIT, bo @wysprzeglik już odpisał i dałem złe linki:
Długa lista ataków terrorystycznych i masakr powstrzymanych przez uzbrojonych cywilów → https://www.hoplofobia.info/strzelaniny-w-usa-strefy-wolne-od-broni/

Szczegółowo o ataku na kościół w Charleston z 2015 roku → https://www.hoplofobia.info/masakra-w-kosciele/

Wypowiedzi ekspertów na temat stref wolnych od broni → https://www.hoplofobia.info/jeszcze-raz-o-strefach-wolnych-od-broni/
  • Odpowiedz
@fryt3k: Patrząc po komentarzach można zauważyć jak silne w naszym społeczeństwie jest przywiązanie do roli niewolnika, który sam zrzeka się części swojej wolności ze strachu. Przykre.
  • Odpowiedz
@LegoCiemnyLas: ok, ile posiadasz w domu sztuk broni palnej? masz chociaż jednego słynnego czarnoprochowca? albo chociaż na jakim etapie zdobywania pozwolenia na broń jesteś?

@MagnaPomerania: ziomek, ale tu wciąż podajesz przykład USA, gdzie dyskusja o dostępie do broni jest zupełnie inna niż u nas. nie da się tego przenieść na nasze warunki
  • Odpowiedz
silne w naszym społeczeństwie jest przywiązanie do roli niewolnika, który sam zrzeka się części swojej wolności ze strachu. Przykre.


@Deszczowski: Co ty pieprzysz? Przecież nikt ci nie zabrania starać się o pozwolenie na broń. O co ci chodzi?
  • Odpowiedz
@xandra: Gwarantuje Ci ze gdyby ktoś wypalił jedną kule między oczy komuś kto by to zbagatelizował to szybko wzbudziłoby postrach. Plus huk przy takim strzale tez robi swoje działanie psychologiczne
  • Odpowiedz
I zadziwiające jak wielu ludzi twierdzących, że normalny człowiek nie ma jak się obronić nie posiada nawet gazu pieprzowego.


@Tarec: Raz jednego tak na głównej zaorałem XD "Że jak biega nożownik to nie ma czym się nawet obronić bez klamki jak masz tylko #!$%@? w ręce!!!!"

Napisałem mu, że po co mu klamka jak on nawet nie nosi ze sobą noża, pałki czy gazu skoro tak bardzo chce się bronić.
  • Odpowiedz
@XpedobearX: Dokładnie. Ktoś, kto chce mieć broń do obrony, a nie podejmuje jakichkolwiek innych środków bezpieczeństwa jest po prostu hipokrytą. Wówczas to jest zwykły kult broni, a nie potrzeba obrony.
  • Odpowiedz
Wystarczy, że taki pajac się znajdzie jak ten ze screena - dałbyś takiemu broń? Już mi grozi śmiercią, ile osób zabije, gdy będzie miał okazję?


@xandra: i to jest twoja odpowiedź na argumenty, które przytoczyłem? xDDDD
1. Jak się boisz - zgłaszaj na policję, @wykop z pewnością poda IP i inne dane na ich wniosek,
2. To ewidentny troll ("teoria rewolucji", wtf?),
3. Jakby był zdeterminowany to może cię zabić kijem, łopatą czy nożem kuchennym - tych
  • Odpowiedz
Wystarczy, że taki pajac się znajdzie jak ten ze screena - dałbyś takiemu broń? Już mi grozi śmiercią, ile osób zabije, gdy będzie miał okazję?


@xandra: pewnie 0. Napisać coś w internecie wymaga dokładnie 0 wysiłku, a żeby kupić broń, podjąć decyzję żeby kogoś zabić, zaplanować to, zrealizować itd to ogrom pracy i skrajny % ludzi byłby gotów coś takiego zrobić.

Na pewno bym nie uzależniał prawa do posiadania broni
  • Odpowiedz
@xandra: ja mam bron do celów sportowych to mi tez powinno się ja zabrac? ABW i policja przez rók mnie meczy jak się przeprowadzam to muszę to zgłaszać jakbym był na zwolnieniu warunkowym bo lubię strzelac do papieru i jestem w tym dobry
  • Odpowiedz