Wpis z mikrobloga

Karta SKA- dopiero teraz dowiedziałam się, że kartę trzeba przyłożyć do czytnika, żeby aktywować xD . Na stronie SKA mam dwie transakcje (przy których nie przykładałam karty do czytnika xP). Zorientowałam się dopiero przy próbie zakupu miesięcznego -wyskoczył błąd:
„W systemie istnieje oczekujące doładowanie.

Proszę wykonać oczekujące doładowanie przed wykonaniem jakiegokolwiek innego. "
Czyli te doładowania wcześniejsze mogę jeszcze wykorzystać i przypadkiem jeździłam na gapę, czy jest jakieś inne wyjaśnienie? :D
#szczecin
  • 11
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Jakby ktoś być ciekawy, to ponoć trzeba przejść się do ZDiTM, a doładować nie można póki tamtych się nie zakoduje. XXI wiek xD
  • Odpowiedz
@yoreciv: ja doładowuję na kartkę SKA za 50 zł, ale jest to jako bilet miesięczny. Babka w kasie nabija, daję hajs, wsiadam do komunikacji i jeżdżę. Totalnie nie ogarniam jak działa to doładowywanie tak, żeby odbijać się tą kartą za każdym razem z tramwaju/autobusie
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@darek-jg
@Mazowia rozumiem uzasadnienie, ale jednak moim zdaniem jest to absurd xD
Nawet jeśli trzeba odbić, to mogliby po minięciu terminu usunąć transakcję z systemu czy dodać status 'nieaktywna' lub cokolwiek :D
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@darek-jg i mimo iż samo doładowanie było i przepadnie przykładowo po okresie miesiąca, to jeśli byłaby kontrola załóżmy że ostatniego dnia teoretycznej ważności sieciowki, to mandat i elo? 180+50zl w plecy? XD
  • Odpowiedz
@yoreciv: dokładnie tak, ale w ramach pocieszenia u nas jest SEBA i z tego co pamiętam jak masz miesięczny to każde wejście do autobusu musisz odbijać bo inaczej bilet miesięczny nie działa(chyba że ostatnio coś zmienili bo już przynajmniej rok nie kupowałem)
  • Odpowiedz
@yoreciv: To jest absurd i to samo dzieje się w Krakowie. Trzeba szukać specjalnego automatu żeby wgrać doładowanie na kartę, śmiech na sali.

  • Odpowiedz