Wpis z mikrobloga

@MrPickles zaraz. Czy ja dobrze zrozumiałem. Obecnie place ok 10%na uldze od kwoty brutto. Więc urlopowe będzie również o 10% niższe od kwoty brutto. Ja się pytam czy dochodzi jeszcze jakiś podatek oprócz tych 10%
@Holenderski_Ser: Urlopowe to 8% od kwoty brutto wynagrodzenia. Jednak od wypłaconej kwoty urlopowego też zostanie Ci odciągnięty podatek. W jakiej kwocie - trudno oszacować, zależy od ulg, kwoty wolnej od podatku, dodatków i innych wyjątków.
@Holenderski_Ser: Pierwszy raz Pan pracuje w Holandii? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak to już jest. Podobnie nie opłaca się wypracowywać dużo nadgodzin, bo przy 50 godzinach tygodniowo naliczą taki podatek, że możesz (ale nie musisz) zarobić mniej niż ktoś kto pracował 38-40 ( ͡° ͜ʖ ͡°)- ewentualnie różnica będzie naprawdę niewielka
bo przy 50 godzinach tygodniowo naliczą taki podatek, że możesz (ale nie musisz) zarobić mniej niż ktoś kto pracował 38-40


@MrPickles: to naucz się co to jest progresywna stawka podatkowa, a potem opowiadaj takie głupoty... Nic takiego nie ma miejsca. Więcej pracujesz = więcej zarabiasz, ale same nadgodziny są wyżej opodatkowane właśnie po to, żeby nikomu nie chciało się pracować po 60h tygodniowo.