Wpis z mikrobloga

Witajcie androidowe mirki, niestety nie mam dobrych wiadomości. Trochę się u mnie teraz pozmienia i niestety ten odcinek jest ostatatnim odcinkiem #androiddailynews w ogóle. Z tej okazji może małe podsumowanie:
- 84 odcinki (razem z tym)
- 257 obserwujących
- 266 plusów w najbardziej plusowanym wpisie
- Setki artykułów wychwalających kotlina

Chciałem wam bardzo podziękować za wszystkie uwagi i za to że chciało się wam to wszystko czytać. Jednocześnie jestem z siebie dumny że (przeważnie) codziennie od początku maja udawało mi się zebrać dla was najważniejsze newsy. Przez te 5 miesięcy przeczytałem setki gównoartykułów od hindusów, chociaż też sporo się dowiedziałem i zawsze byłem na bieżąco z nowościami. Dzięki #androiddailynews byłem też na bieżąco ze śmiesznymi obrazkami i przeglądnąłem ich przez ten czas kilkaset. Chciałem wam też podziękować bo miałem taką cichą nadzieję że liczba obserwujących osiągnie okrągłą liczbę 256 no i się udało ()

Ale dość mojego gadania, łapcie tą ostatnią porcję newsów:

1. Konfiguracja CI dla Kotlinowej aplikacji

2. Usprawnianie testów w kotlinowej aplikacji
Część pierwsza artykułu

3. [[Kotlin] zgrabna klasa która pozwala sprawdzić czy klawiatura jest otwarta czy nie](https://medium.com/@munnsthoughts/detecting-if-the-android-keyboard-is-open-using-kotlin-rxjava-2-8aee9fae262c)
Klasa ta zwraca Observable z RxJavy 2

4. [[Kotlin] jak wygląda domyślna implementacja w interfejsach?](https://medium.com/a-problem-like-maria/default-implementations-for-interfaces-afd0b9316a8a)

5. SocialMediaWeekly 16
Czyli relacja z tego co się działo w androidowym świecie mediów społecznościowych przez ostatni tydzień

6. Prezentacja bilbioteki Snippety która ułatwia stylowanie tekstu

7. 30 najlepszych bilbiotek i aplikacji wydanych tego lata

Różności:

8. Prezentacja wzorca Springboard

Pewnie zadajcie sobie ze łzami w oczach pytanie: "Co teraz z nami będzie?", ale tusk odpowiada: musicie sami selekcjonować wartościowe artykuły z tego szamba jakim jest medium, ja brałem newsy głównie z trzech tagów:
android, AndroidDev oraz AndroidAppDevelopment, obrazki brałem przeważnie z /r/ProgrammerHumor

#programowanie #androiddev
tusk - Witajcie androidowe mirki, niestety nie mam dobrych wiadomości. Trochę się u m...

źródło: comment_UpblTizI5iMT9NeuofosEcCKtrCA35xO.jpg

Pobierz
  • 10