Wpis z mikrobloga

#windows #komputery #windows10 #linux
Jak mnie #!$%@?ą ludzie, którzy przy masie krytyki Windowsa mówią "a mi działa, jestem zadowolony", ale mi #!$%@? nie działa;/
Mam problem. Po czystej instalacji Windows 10 (wszystkie buildy w tym insider Fall Creators Update), Windows 8 i Windows 8.1 nie mam karty dźwiękowej.
Jest żółty znaczek przy High Definition Audio i Kod 10, nie można uruchomić urządzenia. Zarówno po HDMI jak i w systemie. Karta graficzna Intel HD 3000 (do dźwięku HDMI) i Realtek do dźwięku przez wejście. Przez lata to działało, a zachciało mi się Creators Update. Teraz nie działa żaden build windowsa. Próbowałem reinstalować sterowniki, wyłączać urządzenie, cuda na kiju robiłem, wszelkie możliwe rozwiązania z sieci. Procesor intel i7 2670 4 rdzenie.
Najzabawniejsze jest to, że na Linuxach (wszystkich!) działa.
Widocznie Windows ma gdzieś rąbnięte sterowniki na serwerach i wszystkie wersje Windows to pobierają ;/
Noi nie da się podmienić sterownika, bo Windows uparcie twierdzi, że "ten sterownik jest najlepszy".

Tak więc co robić? Czy jestem skazany na Linuxy?
  • 15
@fervi: nie rozumiesz, przy instalacji z .exe sterowników, kompletnie nic się nie dzieje, a realtek wcale nie jest wykrywany. Przy instalacji z menadżera urządzeń windows nie akceptuje starszego sterownika.
Sorry, bez urazy, ale gadasz jak cymbały z suportu Windowsa, 90% ich odpowiedzi to zainstaluj sterowniki lub zrób punkt przywracania.
Siedzę nad tym od 3 dni
@zalesiebardzo: bo zle robisz.... odinstaluj sprzęt wraz z usuniecem sterów z systemu (taki tick) wywal folder realtek z program files. Odpal jeszcze raz instalke ze starszym driverem. Przerabiałem to jak (na AMD) zachciało mi sie przeinstalować system i co ja bede robił recznie drivery driver booster poszedł.... #!$%@? jego mać tez nie miałem dzwięku po hdmi (plus inne cyrki)

@fervi: Bo na linuxie dzwięk inny niz 2.0 to jest masakra.
Bo na linuxie dzwięk inny niz 2.0 to jest masakra. juz wole windowsa.


@sexlord: Mniej chińska karta graficzna i Linux też łapie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale u nas jakieś Asusy Xonar od chińczyków i ludzie kupili ... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trzeba zrobić mem "Asus lepszy"
@fervi: ja sobie złożyłem pudełko pod kodi AMD na AM1 małe to zgrabne no to idzie mint. instalacja fajnie pyk. No to instaluje AMD zajeło mi ponad godzine walki z tym barachłem ale zadowolony ze jest fajnie super... no to teraz dzwięk bo kolumny trzeba nakarmić. Widze jest tylko 2.0 oki nie widze opcji zmiany... wrzucam w google.... jak zobaczyłem tutorial co trzeba zrobic (a i tak pewnie jeszcze inne problemy
@sexlord: zrobiłem co mówisz... efekt, czarny obraz... 15 minut prób dostania się do trybu awaryjnego, sterowniki ze strony producenta, dźwięku nie było, obraz się #!$%@?ł :D

@fervi: czara goryczy została przelana

Generalnie obstawiam, że to nie jest wina sterownika intela czy realteka, tylko jakiegoś windowsowego gówna, które robi konflikt i w efekcie urządzenie się nie uruchamia. Oczywiście windowsowe gówno działa poprawnie i nie można zidentyfikować o co chodzi.
Ten sam