Wpis z mikrobloga

@Sniper512: To chyba najbardziej upierdliwe pytanie na swiecie, ale odpowiem z mojego punktu widzenia. Ucz sie Pythona. Dlaczego? Prosta, logiczna skladnia, jak jestes zdolny to w dzien-dwa zaczniesz powoli kumac, gownoladunek(ang. shitload) bibliotek zapewniajacy szerokie mozliwosci(od webdevu w django/flasku po zastosowania naukowe jak chocby uczenie maszynowe ze scikit-learn), ogrom kursow, ksiazek i innych materialow. Mysle, ze to najlepszy jezyk zeby zaczac i zakumac o co w tym chodzi, za kilka
  • Odpowiedz
a trudny to język? Zastanawiam się nad nauką jakiegoś ale w trakcie studiów


@laczka: Łatwy i stosunkowo nowoczesny. Dodatkowo nadaje się zarówno do webdevu jak i do aplikacji mobilnych, desktopowych, a nawet do prostych gier.
  • Odpowiedz
@Sniper512: Szerokim łukiem omijaj C++ chyba, że wiesz do czego chcesz tego używać. To język w tych czasach już dosyć specjalistyczny. Nawet w gamedevie, o ile to nie sa wielkie studia, używa się C# (Unity) z powodu prostoty.

Nie chodzi też tylko o to, że jest specjalistyczny, ale też o to, że jest po prostu bardzo oryginalny, już archaiczny i bardzo różni się od współcześnie używanych języków. Puryści będą Ci mówić, że bez znajomości C++ jesteś d--a nie programista, ale tacy sami ludzie kiedyś mówili, że będąc programistą C++ nie znając asemblera jesteś d--a nie programista :P

Od siebie polecam zadać sobie pytanie - Co chcesz robić? Jesli strony internetowe(webdev), to Ruby, Python lub PHP (jeden z trzech, najłatwiejszy jest ruby z frameworkiem ruby on rails). No i warto pobawić się też Javascript (React jest najłatwiejszym frameworkiem, a jQuery łatwą i bardzo powszechną biblioteką, od tego warto
  • Odpowiedz
@laczka: Jest bardzo fajny i nowoczesny, warto się go nauczyć. Jeśli chociaż trochę ogarniesz C# to raczej łatwo przeskoczysz na inne, zresztą nikt nie mówi, że nie można nauczyć się paru języków jednocześnie ;) Sprawdź po prostu co Ci pasuje, ale ja C# polecam mimo wszystko. Ale tylko z powodu prostoty, przejrzystości i moim zdaniem niskiego progu wejścia. Jeśli chodzi o robotę czy przyszłość, to nie mam pojęcia. Mimo wszystko
  • Odpowiedz
Tak szczerze, to do nauki zainspirował mnie najnowszy film Radka Kotarskiego. W pół roku nauczył się języka szwedzkiego i jeszcze napisał książkę.
Ja też się chcę zmobilizować i nauczyć czegoś praktycznego.
Mój kierunek jaki obrałem, dzięki waszym odpowiedzą to JAVA oraz programowanie aplikacji na androida.
Dzięki wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi!
  • Odpowiedz