Wpis z mikrobloga

Mireczki, właśnie odkryłem, że jakiemuś #!$%@? udało się zainstalować u mnie kopary bitcoinów. Pousuwałem je dzięki Antimalware, ale dalej są wychodzące połączenia z mojego komputera na jakieś dziwne strony (hive-coin, max-x.men). Da się to jakoś zatrzymać? Dedukuję, że to jest powód dla którego kopary w ogóle istnieją u mnie w kompie.
Nie, nie ściągałem nic z dziwnych stron, aż takim debilem nie jestem.
#pytanie #pytaniedoeksperta #komputery #bitcoin (przepraszam wszystkich bitcoinowców)
  • 16
@jumper13: odpalam kompa, chrome otwierał się minutę (a mam dość konkretną kobyłę, z reguły nawet nie muszę czekać aż wskoczę w net), zacinały się najprostsze strony, otworzyłem manager zadań i tam właśnie widzę 100% obciążenia.
Włączyłem Malwarebytes Antimalware, skan poleciał i wyhaczył chyba 80 minerów. W międzyczasie też odnotowywał i blokował wychodzące połączenia do innych dziwnych stron o których mówiłem.
Teraz minery są pousuwane, ale połączenia do stron są blokowane dalej
bez formata nie usuniesz downloadera, który po wykryciu braku koparek ściąga odpala nowe wersje


@erajwa: Bo? Tryb awaryjny, kabelek od neta odłączony i usuwam.
Coś się #!$%@?ło? Format. Jakiś wirus? Format. Rada na wszystko? Format.


@Kliko: Nie. Jak coś się #!$%@?ło to się naprawia.
Jak jest wirus to serio lepiej robić format. Za długo siedzę w tym, żeby twierdzić inaczej.

Miałem takie przypadki:
Jak ktoś znalazł już wirusa to okazywało się, że miał ich więcej od dawna, a dopiero jednego wykrył. Programy antywirusowe nie wykrywają wszystkiego. Są trojany, których nie ma w bazie. Są rootkity,