Wpis z mikrobloga

Ile m43b16 bierze oleju? Co ile u was dolewka i ile? 15tys temu sprawdzałem olej i było na środku, dzisiaj patrzę na bagnecie a tam na samym dole ledwo mazniete, dolalem 1l. Na niebiesko nie kopci wycieków dużych nie ma, tylko spod pokrywy zaworów ale to nie powinno chyba aż tyle #!$%@?ć.
#bmw #e36 #motoryzacja #m43b16
  • 25
  • Odpowiedz
@SuchyArbuz: ten silnik ma minimum 18 lat, przy 15tys to ten olej dawno do zmiany a nie do sprawdzania. Co 20 to może jak nowe było, po 15k to już mocno przepracowany i chcąc nie chcąc gdzieś ten olej zniknie
  • Odpowiedz
  • 0
@tepe i tak miałem to robić na wypłatę teraz ale coś mnie tknęło bo się przerwał przewód spryskiwaczy to zrobiłem to i przy okazji chciałem zobaczyć jak tam olej a tam czubek lekko mokry, po dolaniu litra wskoczył na minimum więc 1.5-2 lekko gdzieś wyparowało
  • Odpowiedz
@SuchyArbuz: to jak pałujesz cały czas to wymieniaj co 10k i nie będzie problemu, nie zdąży tyle wychlać xD
Jak masz zamiar tym jeździć więcej to te 10k to taki max na półsyntetyku, miałem do czynienia z dwoma takimi silnikami, po przekroczeniu 10k już się zaczyna pobór oliwy. Tyle że obydwa przebieg uhuhu.
A jak masz ładną budę po lifcie z elektrycznym wentylatorem od chłodnicy, i naprawdę zacznie doić oliwę
  • Odpowiedz
@SuchyArbuz: nie powinien brać w ogóle. Jak miałem spore ubytki to okazało się ze utleniła się miska olejowa i wylewało się spod uszczelki, 1l/1kkm. Nawet nie zmienialem oleju tylko filtr po 10kkm. Oszczędzę tobie trochę czasu gdybys chciał czytać o olejach. Do bmw syntetyk, bez względu na przebieg. Jak wycieka z uszczelek i uszczelniaczy to i tak mineralny czy semimineralny tego nie załata. Jak robisz tylko miasto to wymiana co
  • Odpowiedz
@SuchyArbuz: ten silnik słynie z tego że nawet jak jest mocno zajechany to nie pije oleju, miałem poprzednią wersję tego silnika m40 z wytartym ostro wałkiem + klepiącymi popychaczami - stan agonia przez 3 lata próbowałem go uśmiercić totalnie nie wymieniając oleju, na zimnym do odciny( wkręcał się tylko do 4k bo włałek #!$%@? xD) aż w końcu go sprzedałem za jakieś grosze i z tego co wiem auto śmiga
  • Odpowiedz