Wpis z mikrobloga

Podziwiacie te laski, które zawsze mają na sobie majtki i biustonosz od kompletu? Ja nadal mam czasem problem ze znalezieniem dwóch identycznych skarpetek xD
Bielizna to podstawa, ograniczenie modeli i kolorów pomoże Ci się ogarnąć na starcie. Niezbędny starter i tak naprawdę wszystko czego potrzebujesz wg mnie to:
2 biustonosze gładkie cieliste do jasnych i białych „gór”
3 biustonosze gładkie czarne
majtki typu hipster i stringi (jak nie lubisz to nie) gładkie czarne i cieliste, ilość dowolna

Ważna uwaga:
Spis nie obejmuje bielizny do „zadań specjalnych” ( ͡° ͜ʖ ͡°) i bielizny treningowej. Dlaczego tylko dwa kolory? Bo nawet jeśli nie masz na sobie specjalnie dobranego kompletu to gładki biustonosz + gładkie majtki w tym samym kolorze wyglądają ok i czujesz się lepiej. Gładkie dlatego, że koronki odznaczające się na ubraniu nie wyglądają estetycznie.

Rozmiar biustonosza
Nosisz 75B albo 75A bo jesteś drobna? Bzdura. Możesz nosić 65D/E/F – wiem z autopsji. Biustonosz o za dużym obwodzie będzie podjeżdżał do góry a jego za mała miska będzie spłaszczać Ci biust. Ogólne dążenie jest takie, żeby kupować jak najmniejszy obwód przy pasującej misce. Przymierz biustonosz z obwodem o 10cm mniejszym niż masz teraz i miską 2-3 rozmiary większą. Wbrew pozorom ciężar biustu nie opiera się na ramiączkach a na obwodzie. Jeśli masz duży biust poczujesz ulgę a on sam zacznie wyglądać kształtniej, jeśli drobny to zobaczysz, że taki drobny nie jest
Masz miejsce między miską a piersią? Przymierz biustonosz o 5cm węższy. Obwód jest ok, ale z miski się „wylewa”? Weź rozmiar większą miskę.

Uniwersalny model/polecany sklep
Na basicową podstawę zawsze polecam Kassidy link z Esotiq – ma bardzo szeroką rozmiarówkę, dobrą konstrukcję i występuje w trzech kolorach. Był czas, kiedy nosiłam tylko ten model. Cena 100zł – może więcej niż w h&m, ale mój najstarszy biustonosz ma 6 lat i tylko nieznaczne się rozciągnął. Od razu po wejściu poproś o pomoc – zmierzenie i podanie odpowiedniego rozmiaru. Powiedz, że zależy Ci na klasycznych modelach w beżu i czerni. Podany przeze mnie model jest dostępny też na allegro za pół ceny, jeśli chcecie zaoszczędzić to możecie kupić jeden w sklepie z pomocą obsługi i pozostałe przez neta, ale muszą być z tego samego modelu – poszczególne modele mogą się różnić rozmiarówką w zależności od kształtu miski. Basicowe Kassidy pasuje każdemu.
Jeśli jesteś dobrze obmierzona i wiesz już, jak leży dobre dobrany biustonosz, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś poszukała w innych sklepach. Na co jednak trzeba koniecznie zwrócić uwagę?
- mostek – musi być wzmocniony siatką od spodu i wysoki, w innym wypadku będzie się rozciągał lub odstawał
- ramiączka – przy większych rozmiarach powinny być nieco szersze, żeby nie wrzynały się w ciało
- brak szwów w obrębie miski – musi być gładka
- podszewka w misce i wyciągane wkładki – podszewka utrzymuje biustonosz w odpowiednim kształcie a wkładki umożliwią korygowanie miski o pół rozmiaru w trakcie wahań hormonalnych
- zapięcie z tyłu na minimum 2 haftki, z regulacją na 3

Majtki
Tutaj nie ma zbyt dużej filozofii jeśli nie mają pełnić roli formującej. Ma ich po prostu nie być widać, więc jeśli masz jakieś, które wrzynają Ci się w ciało to wyrzuć je natychmiast, kup większe. Jeśli masz większą pupę to dobrym modelem są damskie bokserki – zwykłe figi są szyte na kobiety bez krągłości i będą odznaczać się pod ubraniem. Jeśli chodzi o materiał to zawsze będę orędowniczką stuprocentowej bawełny lub chociaż mikrofibry, Twój ginekolog wyjaśni Ci dlaczego. Gdzie kupić? Wg mnie duży wybór modeli i rozmiarów w basicu jest w Tesco, można kupić pięciopak za 20-30zł. Jak ktoś ma dostęp to polecam Primark.

Czego unikać?
Białej bielizny, kolorowej i pstrokatej w roli basicu bo szybko szarzeje a pod białymi ubraniami jest widoczna. Zupełnie miękkich biustonoszy bez podszewki z fiszbinami za to ze szwem pośrodku – on zawsze robi z biustu coś brzydkiego.

Czy da się taniej? Wg mnie już nie.

Po przyniesieniu zakupów do domu:
jeszcze raz wszystko przymierz, w biustonoszu zrób kilka wymachów rękami, pochyl się, wyciągnij ręce maksymalnie do góry. Biustonosz o dobrej konstrukcji i rozmiarze zostanie na miejscu.
Wyrzuć dokładnie taką samą ilość ubrań tego samego rodzaju. Kupiłaś 3 pary majtek? Wyrzuć 3 najgorsze pary. Możesz więcej, ale 3 to minimum. Przed pierwszym założeniem wypierz wszystko. Dlaczego? Ubrania czy tkaniny z których są one szyte, często pokonują nawet trzymiesięczną drogę w kontenerze z Dalekiego Wschodu. Zapleśnienie, zawilgocenie czy zjedzenie przez owady takiego transportu oznacza dla producenta ogromne straty, dlatego tkaniny są zabezpieczane silnymi środkami impregnującymi. Kojarzysz ten lekko plastikowy zapach "nowości"? To właśnie ta chemia. W szwalni, hurtowni, sklepie dotykały ich setki rąk. Czy chcesz założyć takie majtki? Ja nie.

Pranie
Biustonosze tylko ręcznie, bez wykręcania, do prania wyjmuję wkładki i odpinam ramiączka, piorę je osobno. Jeśli po czasie ramiączka Ci się rozciągną czy pojawią się na nich przebarwienia, można dokupić nowe w pasmanterii i wymienić.

Podobał Ci się wpis? Obserwuj tag #kraveubiera
#mirabelkipolecajo #ubierajsiewykopem #mirabelkopomusz
krave - Podziwiacie te laski, które zawsze mają na sobie majtki i biustonosz od kompl...

źródło: comment_u6AhuxnPqojiDpDlJjQgdSVKi5gqkdD5.jpg

Pobierz
  • 179
@roko_ko: biorąc pod uwagę to, że na wyprzedaży można znaleźć za stówę skórzane buty to tak, jest to dużo. Ja swój pierwszy biustonosz w dobrym rozmiarze kupiłam na wyprzedaży za 40 zlotych, zobaczyłam jak dużą różnicę w wyglądzie i wygodzie mi to robi i po prostu zaczęłam oszczędzać na innych rzeczach. Kupiłam wtedy 3 i bardzo o nie dbałam, mam do dziś. Jedyne co mogę Ci poradzić to to, żebyś zamiast
@StaryZdzich: "szczegóły bardzo specjalistyczne" litości XD gwarantuję że gdybyś mnie zobaczyła na ulicy nie pomyślałabyś, że jestem mutantem i "szczegółem specjalistycznym". Takich lasek jak ja jest mnóstwo.
@krave: moim zdaniem wydawanie 100zł na źle dobrany stanik to potworne marnotrawstwo. W cenie dwóch można dostać jeden porządny dobrze dobrany. Albo w cenie 1,5, bo polskie marki często są tańsze i kosztują ok. 150-160zł. Tylko trzeba się wysilić i pójść do innego
@krave: we Wrocławiu polecam sklep koło placu legionów Zawsze Kobieca. Chyba wszystkie staniki za max 100 zł, pani pomaga i są WSZYSTKIE rozmiary. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja w takim esotiqu niestety nic nie kupię, a panie sprzedawczynie jeszcze mi na siłę by chciały wciskać i mowić, że za duży obwód to nie szkodzi.
@krave mam taką bieliznę ale nie tylko taka :) byłabym bardzo smutna nosząc tylko taka :) BTW hm też ma bardzo dobra serię taka basic biustonoszy mam czarny i beżowy I od wielu lat wyglądają dobrze a piore w pralce :)
@ruzowy_wonsz: CK kiedyś chciałam kupić, ale jakoś żaden fason dobrze mi ni leżał, Skinny nie znam.
@nacpanazielonka: problem w tym, że najpierw musisz dobrać rozmiar. Nie kojarzę sklepu z brafiterką gdzie byłyby takie ceny za basic. A żeby kupić biustonosz za 150zł z netu musisz najpierw znać rozmiar i wiedzieć, w jakim modelu dobrze leżą Twoje piersi. Znalazłam basicowy model we Frei, ma tak samo dopinane ramiączka, kosztuje 230zł na
@krave: a w ilu małych sklepach z bielizną byłaś? Ja mam w okolicy jeden ulubiony sklep z polskimi stanikami za 160 i jeden z zagranicznymi za 180-200, ale jestem pewna że gdybym chciała znalazłabym więcej takich. Ale powtarzam - to są małe sklepy, nie sieciówki, nie w galeriach handlowych. Trzeba ich poszukać, ale są. Na Balkonetce na pewno dziewczyny zrobiły listy takich sklepów dla wielu miast mniejszych i większych (bo wcale
@krave: w bodajże triumphie swego czasu pani dobrała mi staniki właśnie zasadą 10cm mniej w obwodzie i niestety nie jestem w stanie ich nosić bo ciężko w nich oddychać oraz idealnie uciskają we wlot żołądka przez co na dłuższą metę robi mi się niedobrze w ciągu dnia, że nie wspomnę o tym ze większość z dziewczyn z siedzącym trybem pracy nie jest wiecznie wyprostowana jak struna i przy lekkim zgarbieniu tak
@LadyMartini: stary problem, na który nie ma za bardzo rozwiązania. Mam kilka opcji:
1. Zszywam koszulę w strategicznym miejscu
2. Zwężam w boczkach
3. Nie kupuję koszul z guzikami (to akurat zalecenia stylistki), bo nic się nie da zrobić, a lepiej mieć ładną bluzkę, niż koszulę i cycki na wierzchu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@krave: a to jeszcze dawno temu w Świdnicy, kupiłam 2 staniki na promocji i w sklepie było powiedzmy ok, a jak faktycznie założyłam i wyszłam z domu, to cycki się wylewały z misek, koszmar ;_; Niedawno kupowałam koszulę nocną w Intimissimi, gdzie już całkiem te rozmiary są ograniczone i padłam, jak mi proponowały przy okazji biustonosze kilka rozmiarów za duże w obwodzie i za małe w misce xD Niestety w sieciowych
@nacpanazielonka: otóż to, z doświadczenia widzę, że najlepsze są te małe sklepy, jeszcze jak mają polską bieliznę to może wyjść całkiem tanio. Dalia np. ma swoje sklepy w galeriach, a w takich osiedlówkach ich staniki potrafią być dużo tańsze.
@nacpanazielonka: @krave: popieram zielonkę w stu procentach. Co z Ciebie za ekspertka, która raz nosi 65F a raz 70D?
Zamiast Esotiq mogłaś polecić cokolwiek innego, co odpowiada nie tylko dziewczynom z małym biustem - na przykład wspomniana wcześniej Dalia, która ma fantastyczne biustonosze (basic też około stówkę) w naprawdę szerokiej rozmiarówce.
Zwłaszcza, że brafitterki w sklepie z małym wyborem często zrobią wszystko, żeby dziewczyna wyszła z ich produktem, nawet jeśli
@roko_ko: sprawdź czy nasz outlet La Vantil gdzieś. Ewentualnie szukaj w miejscach nieoczywistych - np. we Wrocławiu super staniki są w Astrze na górze (Astra jest takim powiedzmy domem handlowym starego typu). Najlepiej popytaj na forach tematycznych, albo nawet tutaj rzuć zapytanie do dziewczyn ze swojego miasta. Dobrze dobrany biustonosz, to przede wszystkim Twój komfort, a na początek jeden wystarczy, później możesz kupić więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°
@2na10: 10 cm mniej w obwodzie pod warunkiem, że obecny jest ewidentnie za duży - to na wstępie, potem wiadomo, że jak mierzysz, to musi Ci być wygodnie. Btw., Triumpha nie szanuję, przez lata był synonimem jakości dla kobiet z mojej rodziny a każda chodziła z cyckami jak naleśniki
@r__k: @LadyMartini: co do koszuli to najważniejsze jest żeby miała guzik DOKŁADNIE między piersiami - koszule dobrej jakości są tak