Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dzień dobry mirki z #wroclaw. Czy może ktoś polecić dentystę, do którego warto udać się po wieloletnim zaniedbaniu stanu uzębienia?
Mam tylko w zasadzie dwa warunki: aby nie był bardzo drogi i, co jest nawet dla mnie ważniejsze, nie był z typu tych rozgadanych,"komentujących" stan uzębienia. Krótko mówiąc szukam "mruka", który dobrze i niedrogo naprawi mi zęby.
Niestety moje zęby są w dość opłakanym stanie i pójście w końcu na wizytę wystarczająco mnie stresuje, a chcę się w tym w końcu zająć. Wolę uniknąć by jeszcze wysłuchiwania komentarzy typu "ohoho, takich zaniedbań to już dawno nie widziałem"( ͡° ʖ̯ ͡°) Chodziłam kiedyś do takiego, który całą wizytę odzywał się tylko w konkretnym celu i był to dla mnie naprawdę duży komfort. Może to i głupi warunek, ale gdyby ktoś znał takiego fachowca to byłabym wdzięczna

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania: Cześć, jak masz tragiczną sytuację to zastanów się nad pakietem np. medicover czy cos takiego. Masz wtedy powiedzmy za pełen full wypas 170 złotych miesięcznie. Umowę niestety musisz podpisać na rok, ale pozwala to lepiej rozłożyć koszty, gdzie nieraz jedno kanałowe kosztuje 600-700 zł,a jeśli w twoim przypadku jest aż tak źle to takich kanałowych może być kilka :) Pozdrawiam
@AnonimoweMirkoWyznania: serio są lekarze którzy komentują stan zdrowia pacjenta? Jak pójdziesz do dentysty prywatnie, to żaden nie odezwie się na temat stanu uzębienia, co najwyżej zasugeruje np. ortodontę. Przecież dla niego to nawet lepiej, on z tego żyje. Jak ja chodziłem do dentysty przed zamontowaniem aparatu ortodontycznego prywatnie, to lekarz nic nie mówił. Przeciwnie, prędzej ja wychodziłem z tematem krzywych zębów i jedyne co lekarz mówił, to chwalił podjętą decyzję.
@vundo: zdziwiłbyś się co mój niebieski przeszedł chodząc prywatnie do dentystów ze swoimi zębami :/ wychodził z traumą... dopiero po jakimś czasie znaleźliśmy super dentystkę i już nikomu innemu nie daje się dotknąć do swoich zębów.
OP: @AnalitykAnaliz dzięki, rozważałam to, to dość dobry pomysł, ale w tym przypadku nie wiadomo na kogo trafię, więc chcę zebrać opcje
@vundo no niestety, są tacy. Któregoś razu, gdy poszłam na ściąganie kamienia do polecanego miejsca, babka kilkukrotnie pozwalała sobie na komentarze, że już dawno nie widziała tyle kamienia, kilkukrotnie mówiła do mnie jak do dzieciaka, żebym lepiej myła zęby, że wstyd!. Możliwe, że to w dobrej wierze, ale takie
@AnalitykAnaliz i ten pakiet obejmuje każda usługę stomatologiczna? Tzn leczenie kanałowe bez problemu? Czy np jeden kanał w pakiecie, a za więcej dopłata? Nie mówię już o koronkach, bo to na bank dopłata
@AnonimoweMirkoWyznania:
Historia prawie identyczna z moją, stan swój oceniałem na tragiczny. Różowa mi "kazała", dała namiar na "swoją" dentystkę.... i babka jest mega.

Po doświadczeniach z dentystką z podstawówki, umówiłem się z nią, że "może robić wszystko, byle nie bolało". Zrobiła mi w ~30-40 wizytach(0-100zł/wizytę) z ~10 zębów, w tym ~3 kanały, i zabolało możne 1x-2x -wszystko bez znieczulenia. 1szt. była to wyrwania i wysłała "do znajomego" - też nie bolało