Wpis z mikrobloga

Czy jest szansa zdobycia pierwszej pracy jako #programista15k (frontend) oczywiście junior ale zdalnie? Mieszkam w Koziej Dupie a najbliższa praca dla juniora za 2.5k~ netto to dojazd około 80km co na dzień dzisiejszy nie opłaca mi się (mam pracę podobnie płatną i sporo życiowych zobowiązań więc ciężko by mi było się utrzymać za taki hajs z dojazdami). Zawodowo nie pracowałem jeszcze jako programista, chcę się przebranżowić lvl 26 (z wykształcenia tylko technik informatyk). Gdzie ewentualnie szukać pracy dla programisty?
HTML/CSS JavaScript (Bootstrap Jquery)

#pracbaza #programowanie
  • 24
  • Odpowiedz
@panczaber: No raczej nie ten tag. Jezeli jeszcze nigdy nie pracowales zdalnie to blizej do programista5k
Po drugie na poczatku kariery nie warto pracowac w samotnosci. Uczysz sie od innych chocby nie byli wymiataczami. Sama mozliwosc otwarcia paszczy tez wplywa na Twoj rozwoj. Tak sie zakopiesz w piwnicy i staniesz sie aspoleczny. :D
  • Odpowiedz
HTML/CSS JavaScript (Bootstrap Jquery)


@panczaber: w zeszłym roku dawałem głoszenie o pracę odpowiedzi przyszło ze 120 maili, chociaż dałem w ogłoszeniu informacje 3k netto (nie stać mnie na więcej), ludzie przysyłający cv umieli
100% HTML/CSS JavaScript (Bootstrap Jquery)

70% HTML/CSS JavaScript (Bootstrap Jquery)
  • Odpowiedz
@Nicescroll: Chciałbym się rozwijać, na obecnym stanowisku nie mam takich możliwości jak w programowaniu za to mam sporo wolnego czasu. Czyli po prostu muszę więcej się uczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@yale: Nie chcę zarabiać 15k jako junior :-) pisałem, że 2-2.5k spokojnie starczy na początek, chciałbym złapać trochę doświadczenia. Dlatego fajnie by było gdzieś pracować, mieć kontakt z lepszymi nawet zdalnie.
@sokahr
  • Odpowiedz
@panczaber:
"mam sporo wolnego czasu"
a dalej
" mam tu trochę zobowiązań, rodzinę i nowe mieszkanie (oczywiście kredyt), nie chcę tego wszystkiego zostawiać. "
Jak ty to robisz? Ja mam jedno dziecko, żonę i firmę, chociaż pracuj sobie w domu ( praktycznie nadzorując i co robią inni) do biura jadę sporadycznie a czasu nie mam w ogolę. Taka moja rada piszesz, że umiesz HTML/CSS JavaScript (Bootstrap Jquery)
znaczy ze wiesz
  • Odpowiedz
oczywiście junior ale zdalnie


@panczaber: nie.Chyba że jako freelancer. Ja obserwując rynek It powiem tak. Jest miejsce na przebranżowienie ale jest hype na it bo tu dużo $$(ale hajs większy głównie w dużych ośrodkach typu wrocław). Moim zdaniem za 4-5 lat będzie stagnacja na rynku i zacznie są zwolnienia/spadek wynagrodzeń bo większość ludzi się nie uczy tylko klepie gówno. Wtedy będzie płacz.
  • Odpowiedz
@recovery: Ok dzięki, o to chodziło :-) mam świadomość, że za kilka lat będzie przesiew. Każdy to powtarza.
@saracenxc: Dzięki! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nicescroll: Jestem juniorem, nie znam Js na poziomie 80% :-) ogłoszenia jakie przeglądałem często wymagają znajomość GIT, frameworka typu Angular czy Backbone. Tego jeszcze nie potrafię.
  • Odpowiedz
@panczaber: @panczaber: W powiązaniu jak pisał recovery, to prawda ten rynek czeka stagnacja bo osób jest multum więc jak masz prace w której masz dużo wolnego czasu ( ͡º ͜ʖ͡º) to się ucz takie umiejętności jakie masz obecnie nie są nikomu potrzebne, rynek jest przesycony osobami które znają a raczej mówią, że znają html css, js, jquery a i jeszcze Wordpress, nawet na
  • Odpowiedz
@sokahr: i z 5k robi się 2 bo 3 mieszkanie.... Też mieszkam w koziej dupie i najblizej junior to warszawa, gdzie koszta mieszkania utrzymując ten sam standard co w koziej dupie to >3000. Zawsze będziesz pare k w plecy od rodowitych mieszkańców którzy mają mieszkania więc najlepsza opcja dla takich jak my to tworzyć coś samemu. Teraz jako fizyczny mam parę średnich krajowych, po przeprowadzce do warszawy nawet na seniora,
  • Odpowiedz
@pszemczyslaw: Nie do konca sie zgodze. Jezeli masz potenciał na bycie w maire dobrym programista, to oplaca sie zrobic krok w tył, aby w przyszłości zrobic dwa kroki w przod. Teraz moze na miejscu zarabiasz wiecej niz junior. Tylko wez pod uwage, ze pewnie Twoje zarobki sa juz wyśrubowane, i w przyszlosci nie wiele sobie poprawisz. Natomiast taki junior może swoje początkowe zarobki poprawić kilkakrotnie. Patrz na swoja kariere z
  • Odpowiedz
@panczaber Przemeczysz sie rok za mala kase i jak bedziesz sie staral to bedziesz zarabial coraz wiecej. Sam piszesz ze w obecnej pracy nie masz szans na wiecej. Dla mnie wybor jest oczywisty.
  • Odpowiedz