Wpis z mikrobloga

Może wy mi pomożecie z wyborem oleju, bo czytam na forach i już zgłupiałem. Jedni piszą że lepiej taki, inny że własnie nie taki tylko inny... Samochód to Alfa Romeo 147 1.9JTD 8V 115KM na liczniku jest chyba coś koło 260 tys km, ile ma na prawdę nie wiem. Niestety nie wiem też jaki olej wlał poprzedni właściciel. I teraz pytanie 10W40 czy 5W40?
#samochody #motoryzacja #alfaromeo #alfaholicy
  • 18
  • Odpowiedz
@szaremyszki: powodzenia z laniem syntetyka 5w40 do kilkunastoletniego diesla z przebiegiem z 300 tys jak nie lepiej... jak ma zamiar dolewac 2 litry na kazde 1000 km to w sumie uniknie wymiany co 10 tys :) ja bym salal polsyntetyk 10w40 i jezdzilby bez obaw... Ale robcie co tam chcecie.
  • Odpowiedz
@Mazur9 miałem już kilka JTD, moi znajomi też. Zawsze dobry 5w40 typu motul 8100 i zero problemów. 10w40, dobrej jakości ciężko znaleźć. Kup motula 8100, miałem go w autach które miały i 300.000 nalotu i nie było ani konsumpcji, ani problemów z silnikiem czy turbo. A jak by problemy były, to nie jest to wina oleju, tylko silnik musiał być wyjechany w opór/uszkodzony.
  • Odpowiedz
@skyfire wiesz co kolego, z całym szacunkiem, ale nie powielaj takich mitów. Dla dobrych diesli z tamtych lat - a JTD jest jednym z najlepszych, jeżeli nie najlepszym - przebiegi które mogą zaszkodzić w większym stopniu silnikowi, to 500 czy 600 tysięcy km. A lanie na półmetku castrola mineralnego (czy tam marketingowego polsyntetyka) tylko przyśpieszy ten proces. Dobry olej, wymieniany systematycznie to podstawa. Stąd problemy z dzisiejszymi bardzo ciasno spasowanymi silnikami,
  • Odpowiedz