Wpis z mikrobloga

Jak łatwo poznać #rozowypasek z osobowością typu borderline? Napiszecie mi jakieś przykłady z życia wzięte, czym się sugerować, jak się zachowują takie osoby? Bo mam wrażenie, że jedna z bliskich mi osób na to "choruje" ale nie jestem pewien czy to to #borderline
  • 17
  • Odpowiedz
@2phonepiotrus: Najprościej, w związku, przejawia się to jak w kawałku SweetNoise - "Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz, dzisiaj mnie pragniesz jutro się wstydzisz". To siedzenie na wulkanie, który w każdej chwili może wybuchnąć i wybucha, ale pomiędzy wybuchami jest miły, ciepły, serdeczny. To osoby bardzo angażujące, oczekujące pełnej atencji, mocno podejrzliwe.

Poczytaj też, jeśli będziesz szukać info w googlach, o dwubiegunówce.
  • Odpowiedz
@JohnMaxwell: Z tego co oczytałem to u takiej osoby pojawia się strach przed porzuceniem, jednak w moim przypadku było przeciwnie i #rozowypasek sam - co prawda małymi kroczkami - odsuwał się ode mnie, aż w końcu ni stąd ni zowąd po prostu zakończył naszą relację. Myślisz, że ma to jakiś związek z bordeline i była to próba zdobycia uwagi?
  • Odpowiedz
  • 3
@2phonepiotrus charakterystyczne jest też to, że taka osoba potrafi bardzo dosrac słownie bliskiej osobie w nieoczekiwanych momentach xD

Ja teraz przy okazji praktyk mam do czynienia z babka, która ma pięknego bordera. Początek rozmowy "cud miód malina, dobrze że Pani dzwoni, lubimy mieć studentów na praktykach".Koniec rozmowy "nie rozumiem po co pani dzwoni, ze studentami to same problemy" xD
  • Odpowiedz
@JohnMaxwell: Ło #!$%@?, przeglądam sobie wykopek w pracbazie, widzę ciekawy temat na mirko wchodzę w link i... Jestem wzorcowym przykładem osoby z zaburzeniami osobowości (tylko próby samobójcze nie pasują ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ten link to tak serio czy z typu "boli cię środkowy palec u nogi? - to rak!!"?
  • Odpowiedz
@JohnMaxwell: To chyba muszę więcej poczytać bo z objaw tam wymienionych nie mam tylko myśli samobójczych. Dzięki za tego linka bo tak pewnie żyłbym w błogiej nieświadomości. Wykop uczy i bawi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@NjeMjetek borderline to bardziej rys osobowości niż choroba, tak nam to przynajmniej tłumaczyła pani psycholog na zajęciach. To tak, że każdy z nas składa się z kilku takich rysów, z których jeden może dominować ale nie musi, to też może się zmieniać na przestrzeni lat. Także nie musisz mieć wszystkich 'objawów' :P
  • Odpowiedz