Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, dzisiaj koło 10 wjechał mi ktoś w tył i pchnął mnie na gościa z przodu, auto jest jeżdżące, ale szpetne i trochę dziurawe z tyłu, czy jest jakaś firma, która zagwarantuje mi auto zastępcze z OC sprawcy na czas naprawy, i nawet jak jego ubezpieczyciel nie będzie chciał za to płacić, to sobie z nim poradzi i da mi 100% na to, że mnie nie obciąży? Chciałbym auto zastępcze, bo tydzień albo i więcej bez auta to dla mnie dużo, bo nie będę miał jak do pracy dojechać, a wynajem na własny koszt i szansa na to, że nie będę mógł wyegzekwować tych pieniędzy od ubezpieczyciela, to coś na co mnie nie stać.

#samochody #wypadek #oc
  • 6
@Kotnonawypokie: auto zastępcze Ci się należy. Okres, w którym nie będziesz musiał za nie płacić będzie jednak zależny od sposobu naprawy i przebiegu całego procesu likwidacji szkody.
@CrashBack: Hej, dzięki za ofertę, ale mam blacharza, który się zgłoszeniem i naprawą zajmuje, ale nie wiem jak to jest z autem zastępczym, bo bez gwarancji, że zapłaci za nie ubezpieczyciel nie chcę ryzykować.

@Ka_Wu @CrashBack Blacharz to załatwia bezgotówkowo przez swój warsztat, więc nie ma u mnie czegoś takiego jak wypłata odszkodowania, to by znaczyło, że będę mógł wziąć auto na czas, na który zostawię swoje w warsztacie i nie
@Kotnonawypokie: tu już zależy od polityki TU i przede wszystkim faktu czy pojazd jezdny, czy też nie. Ale na czas naprawy - w okresie uzasadnionym - pojazd zastępczy jak najbardziej ci przysługuje. W razie czego skontaktuj się też z infolinią swojego TU.