Wpis z mikrobloga

Przy okazji dzisiejszej aktualizacji iOS do 11 (nawet dla pięcioletnich urządzeń) i tego z jakim entuzjazmem jest przyjmowana warto przypomnieć, jak przykro jest patrzeć na użytkowników Androida, którzy nie mogą korzystać z najnowszych funkcji i nowoczesnych zabezpieczeń na swoich telefonach. Najnowszą wersję Androida, która swoją premierę miała 21 sierpnia posiada obecnie około 0,1% wszystkich aktywnych urządzeń. Próżno jej szukać nawet na poniższym wykresie. Przykro patrzeć jak Google nie szanuje swoich klientów.

#apple #telefony #ios #android #google #telefony #samsung #xiaomi #sony #huawei
Ripper - Przy okazji dzisiejszej aktualizacji iOS do 11 (nawet dla pięcioletnich urzą...

źródło: comment_r2xeBaEnpNomPKEqPA3Q7zx0iMaByQsF.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@Ripper: Ale łatki z zabezpieczeniami są wypuszczane co miesiąc i jest to polityka Google'a więc proszę tutaj nie szkalować Google'a.
  • Odpowiedz
@Need: Jak bardzo bezpieczny i funkcjonalny jest system sprzed 3 lat w porównaniu do najnowszej wersji? To wygląda jak łatanie polskiej dziurawej drogi.
  • Odpowiedz
@Ripper: Tak bardzo, że ważniejsze exploity są łatane, a co do funkcjonalności to cóż, można wgrać ROMa jakiegoś nowszego Androida i jest wszystko, co prawda trzeba się pobawić, ale działa, a jak ci iPhone zmuli po 5 latach to nie możesz wrócić to startowej wersji iOSa.
  • Odpowiedz
@Ripper: podobno Oreo ma być łatwiej upgradowalny ? Nawet jeśli producenci telefonów się wypną, to lukę po nich łatwiej wypełni ktoś z XDA.
  • Odpowiedz
@Need: Nie każdy potrafi samodzielnie wykonać taką modyfikację na Androidzie. A jeżeli iPhone muli po 5 latach używania to cóż… pora na nowego iPhone'a ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Koniec końców to Google powinien definitywnie wyłączać wsparcie dla takich muzealnych systemów i zmuszać producentów do aktualizacji nie tylko nowych telefonów. Ale jak widać nie zależy mu tak bardzo na bezpieczeństwie klientów…
  • Odpowiedz
@afrykanczyk: Nie musisz tego robić. Jak kupisz se Nexusa albo Pixela to nie. Podobno od projekt trebble od Oreo ma się to zmienić, ale producenci tacy jak Samsung będą musieli chcieć to robić, wydaje mi się, że nic w tej kwestii się nie zmieni, ale zobaczymy.

@Ripper: ¯\_(ツ)_/¯ Zobaczymy co się stanie jak większość flagowców będzie startowała z Oreo i zobaczymy co producenci zrobią z Trebble, wydaje mi
  • Odpowiedz
@nargil: Z tego co zrozumiałem to "nieodpowiedzialne", bo ew. dziury nie mogą szybko wypłynąć? Akurat co do mojego posta wyżej chodziło mi bardziej o to, że iOS jest pisany na wąską grube urządzeń i o wiele szybciej poważane błędy są naprawiane, przykładowo, ostatnia sprawa z Bluetooth i mój smartwatch nie dostanie prawdopodobnie aktualizacji łatającej tę lukę, bo samsung.
  • Odpowiedz