Wpis z mikrobloga

Mirki, zamawiałem przedmiot na #aliexpress z przesyłką #dhl i zgodnie z tym, co się spodziewałem, zadzwonił do mnie o 14 miły pan, że paczuszka leci z Singapuru i pójdzie do odprawy celnej. Podałem mu adres mailowy, powiedziałem co tam jest i że to na mój własny użytek, odparł że zaraz dostanę od niego mejla i napisze tam, co mam im dosłać. Wcześniej w ogóle coś mu się pomieszało i mówił, że idą do mnie 2 paczki, ale wyjaśniliśmy, że jednak tylko jedna, tak jak się spodziewałem. No i mejla od niego nie ma już od 4 godzin.
Normalnie tyle się czeka? Podlegam pod agencję celną w Szczecinie, jakby to miało znaczenie. I nie wiem czy czekać, czy np. jutro do nich pisać/dzwonić, żeby się nie okazało że nie wiem, źle mojego maila zapisał, czy coś.
Trochę już żyję nadzieją, że może jak się okazało, co tam zamawiałem, w jakiej ilości i że to jednak tylko jeden pakunek, to sobie mnie odpuścili... choć to pewnie mało prawdopodobne. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 8
@dzieju41: to mógł mi nie mówić, że zaraz wyśle tego mejla, to bym jak upośledzony skrzynki nie odświeżał... No nic, dzięki, będę jeszcze czekał, choć to mi nie na rękę, bo się nastawiłem na dostawę jutro.
@33_N eeeh Mirku DHL oddział celny będzie w Warzymicach i jak już dzwonił do po ptokach. Przerabiałem to z moim zakupem z ibuygou czy jakoś tak. Jak kolega nadmienił, zadzwonił i poszedł do domu pewnie ;-P juro do południa jak nie będzie dzwon. I odkładaj 23% ;/
@KLIFord: To na szczęście nie telefon, tylko drukarka termiczna za 60 dolanów z przesyłką, więc i tak to żaden dla mnie ból, bo na naszym rynku takie drukareczki chodzą po 600 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°) No ale zawsze była iskra nadziei, że lepiej ta cebula wejdzie. 23% odłożone, tylko mogli się wcześniej obudzić z proszeniem o papierki, to bym im wysłał, a teraz dodatkowy dzień czekania.
@33_N fajnie, że jesteś świadom tego i zabezpieczony finansowo na te niedogodność ;-) Mi dali ponad 400 cebul vatu za słuchawkę, zegarek itp itd na szczęście ubezpieczyłem się od tej możliwości ;-P aaa i nie będzie to Mirku jeden dzień ;/ możesz przyspieszyć i po ustaleniach telefonicznych sam podjechać do nich na adres po odbiór.
@KLIFord: A, skoro to nie trwa tak szybko jak mi się zdawało, to już się nie dziwię temu gościowi, że mnie postraszył vatem i poszedł na fajrant :D Myślałem, że to wszystko idzie ekspresem, bo nie chcą sobie magazynów zapychać tymi paczkami. To moja pierwsza paczka z Chin wysyłana kurierem, uczucia wobec tego mam mieszane, bo wczoraj minął tydzień od zamówienia - najpierw paczka czekała 6 dni na wysyłkę, a teraz
@KLIFord: @dzieju41: Dzisiaj o 7:04 dostałem mejla, więc było jak mówicie - gościu zadzwonił i poszedł do domu. Chyba nawet na urlop, bo pod dzisiejszą wiadomością podpisała się jakaś kobieta. Szybko odesłałem przygotowany już wcześniej mail i czekam na rozwój wydarzeń. O 7:26, po wysłaniu papierków, pojawił mi się status, że "Przesyłka będzie zwolniona z odprawy przez Urząd Celny.
Przesyłka jeśli Urząd Celny nie podejmie innej decyzji, przesyłka będzie skierowana
Paczka jest już u mnie, uwinęli się ekspresowo :) Kończę już monolog i jeszcze raz dzięki Mirki za informacje!