Wpis z mikrobloga

@Grizwold: Działa bezproblemowo. Jedyne z czym miałem problem to jak już miałem zestawione połączenie i dostałem się na RPi to nie potrafiłem z windowsa udostępnić na nią neta ale bezproblemowo udało się zrobić to z wirtualnej maszyny Ubuntu. Jak masz kompa z linuxem to tym bardziej bez problemu, ja na wirtualnej maszynie musiałem.
@Grizwold: Po podłączeniu zwykłym kabelkiem microusb maliny do PC windows wykrywa ci Pi jako kartę sieciową?

Powinien zainstalować się standardowy sterownik RNDIS i wyskoczyć ci w otoczeniu sieciowym nowy interfejs jeśli dobrze przygotowałeś te pliki konfiguracyjne na karcie sd.

Ciebie po przygotowaniu plików konfiguracyjnych na karcie sd interesuje w tym poradniku ta część zatytułowana:
If you are using Windows as the Host Machine na samym dole prawie. Jeśli używasz windowsa jako
@Grizwold: Pamiętaj, żeby użyć tak jak on w poradniku pokazuje Wordpada, bo inaczej burdel się robi w tych plikach konfiguracyjnych i nie działa, ja edytowałem za pierwszym razem notatnikiem i nie działało.
@skyfire: Coś musze robić źle. Cały czas otrzymuje "Host does not exist". Napewno błąd jest gdzieś w wyborze sterowników do karty RNDIS, bo mi tego automatycznie nie wykrywa. Żeby dobić to mam polskiego Win 8.1 ()
@skyfire: Coś ruszyło. Oczywiście, że to był problem sterownika -> poprawny w polskiej wersji to... uwaga...

Zdalne zgodne urządzenie specyfikacji NDIS


Oczywiście sterownik jest daleko na dnie listy...