Wpis z mikrobloga

Nie ma winnych, proszę się rozejść.


@PKWiU93-21-1: jakby nikt nie zawinił/popełnił błędu to by nie było wypadku.

Dla mnie - po obejrzeniu kolejny raz wszystkich możliwych powtórek - najgorzej postąpił Vettel. Źle wystartował i próbował się bronić przed Verstappenem. Powiedział, że lekko zjechał do wewnętrznej co nie jest prawdą bo manewr był zdecydowanie zbyt agresywny. Zostawił Verstappenowi i Raikkonenowi bardzo mało miejsca i bardzo mało czasu na reakcję. Pytanie brzmi po
jakby nikt nie zawinił/popełnił błędu to by nie było wypadku.


@tatwarm: Tak, chodzi mi raczej kto moralnie odpowiada za wypadek. Czasem sytuacja się rozwija i nie ma zdecydowanego winnego, bo każdy coś od siebie dokłada i to suma błędów tworzy wypadek.

Patrząc na powtórki mam podobne przemyślenia jak Ty, ale wcielając się w każdego z kierowców po kolei ciężko mi ich sądzić. Nie wiem czy Seb widział Kimiego, pewnie nie -
@PKWiU93-21-1: Osoby które głosują tu na Verstappena mają coś solidnie nie tak z mózgiem xD W sumie na Raikkonena też. A więc ~1/3 użytkownikow tagu #f1 ma poważne uszkodzenie mózgu xD Racing incident, ale jak już musimy szukać winnych to tylko na Vettela można próbować zrzucić winę.

jakby nikt nie zawinił/popełnił błędu to by nie było wypadku.


@tatwarm: Polska policja powinna cię zatrudnić, oni też zawsze muszą znaleźć winnego xD
@PKWiU93-21-1:

na tej stopklatce widać, że Verstappen ma skręconą kierownicę i ucieka od kontaktu z Raikkonenem. Potem natychmiast prostuje kierownicę bo widzi zbliżającego się szybko Vettela. Max mija się z Kimim przednimi kołami ale na tylne już nie ma miejsca. Biorąc to pod uwagę można napisać, że Verstappen zrobił co się dało żeby uniknąć kolizji, Raikkonen jechał swoje i a Vettel zrobił najmniej żeby to pierwsze okrążenie przejechać bez problemów.

@
Pobierz tatwarm - @PKWiU93-21-1: 

na tej stopklatce widać, że Verstappen ma skręconą kiero...
źródło: comment_vjAFadx03Sxn2HHS3wkFmOMLh5sV9wq1.jpg
I co jest niepoprawnego w stwierdzeniu, że gdyby wszyscy pojechali bezbłędnie to nie doszłoby do wypadku?


@tatwarm: To że czasem nikt błędu nie popełnia a do wypadku i tak dochodzi. Shit happens i tyle.

Alonso zrobił dokładnie to samo przeciw Vettelowi w 2010. Z tym że on być może widział w lusterku że 2 rząd nie wystartował lepiej i że Vettel nie będzie miał nikogo obok. Ale z drugiej strony Vettel
Eau-Rouge - > I co jest niepoprawnego w stwierdzeniu, że gdyby wszyscy pojechali bezb...
@Eau-Rouge: można się też zastanawiać czy przy suchym torze doszłoby do takie wypadku - podejrzewam, że Kimi nie miałby oporów żeby pojechać "po żółtym" i zacząć cisnąć Verstappena kawałek dalej. Chociaż to też kwestia tego, że do tego pierwszego zakrętu jest tak blisko i trzeba się dobrze do niego ustawić.

mnie to najbardziej wkurzyło to, że nam ten wypadek popsuł tak świetnie zapowiadający się wyścig. Verstappen by na pewno powalczył w
@tatwarm: Bez tego wypadku mielibyśmy zapewne coś w stylu Kimi, Seb, Max/Lewis, Alonso, Ricciardo.... Kimi prawdopodobnie byłby wolniejszy od tej grupy za nim, więc byłby naprawdę niezłe jaja, a tak wszystko poszło #!$%@? po 200m :|

Tak w sumie to nawet nie musiałby być dedykowany spotter - inżynier wyścigowy patrzący na przekaz TV by tu wystarczył żeby ostrzec Seba że są three wide. Chociaż przekaz TV ma lekkie opóźnienie, a tu
@PKWiU93-21-1: Zdecydowanie Vettel. Zamknal droge Maxowi i Kimiemu po slabym starcie. Szkoda jedynie Maxa ze to juz kolejny nie ukonczony wysci i to nie z jego winy. W tej sytuacji byl bez szans.