Wpis z mikrobloga

@uabit: Jak stara, gorzka kawa z fusami, doprawiona sokiem z cytryny. Ma absolutnie obrzydliwy smak, ale małą ilość luźno da się przełknąć.
  • Odpowiedz
@uabit: w Peru byłem w zeszłym roku i dość dokładnie opisałem ceremonię Aya - http://zdzislaw.in/ayahuasca/ w ogóle na blogu jest opis mojej samotnej podróży, kupiłem bilet w jedną stronę i spędziłem tam prawie rok. Na wykopie znajdziesz pod tagiem #zdzislawintheworld, zawsze możesz też pytać to może coś podpowiem
@puddin: najorzydliwszy smak, jaki pamiętam, było kwaskowe ale nie powiedziałbym że jak cytryna, raczej jak za stary nabiał
@anenya: Jak
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@zdzislaw_in nieprawda, można być ile się chce ale wejście jest w określonych godzinach, kupuje się bilet albo na pierwszą albo drugą zmianę. My mieliśmy wejście pomiędzy 6 a 12 I byliśmy tam do późnego popołudnia, wychodząc i wchodząc ponownie (ale przed południem). Zwiedzaliśmy sami, bez przewodnika, jako nieliczni. Trasa jest wyznaczona a raczej kierunek ruchu, my oczywiście na początku niechcący poszliśmy pod prąd i musieliśmy wracać tą samą trasą by iść zgodnie
  • Odpowiedz
@inspektor_erektor: 4-5 tys zł za osobę to bilet samolotowy kosztuje :D Też byłem na trzy tygodnie w Peru i tylko za przelot płaciłem, bo mieszkałem u znajomych.
@anenya: Wiele miejscowości m.in Cusco utrzymuje się tylko z turystyki. Nie można zrobić trzech kroków żeby nie zostać zaczepionym przez jakiś "handlarzy". I tak, doją mocno turystów, taksiarze żądają 7-8 razy więcej za przejazd itp. Także ten pociąg do Cuzco kosztuje kilka soli
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@invoker można taniej polecieć, my z jedną przesiadką w Bogocie I bardzo krótkim oczekiwaniem (wylot z Londynu) zapłaciliśmy za bilety 6800 zł za dwie osoby w dwie strony czyli 3400 na głowę a widziałam kilka tańszych opcji. Z Rainbow Mountain podobnie mamy, znalazłam w końcu zdjęcia bez podkręconych kolorów, mimo wszystko chciałabym jechać ale wyczytalam, że na 1 dzień nie ma sensu bo więcej czasu się spędza jeżdżąc vanem z miejsca w
  • Odpowiedz
@anenya: Zależy kiedy się leci, ja akurat byłem lipiec/sierpień, i z jakim wyprzedzeniem kupuje się bilet. Akurat w lipcu mają święto niepodległości i bilety są naprawdę drogie.
Rodowici :) Poznaliśmy się na światowych dniach młodzieży w Polsce :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@invoker o proszę, fajnie że byli w Polsce :-) zauważyliśmy, że wszyscy Polskę znają a zdjęcia naszego papy wiszą nawet w małych sklepach. Było ich o wiele więcej niż Franciszka. Jakie wrażenia zabrali z Polski?
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@metrom prawie nikt nie mówi po angielsku, nawet w turystycznych miejscowościach i hotelach zdarzało się, ze nikt ani słowa. Bez znajomości hiszpańskiego jest trochę masakra ale da się. Google translate (w przedostatni dzień odkryłam, że jest apka offline :-D) I na migi. Np kupowałam tabletki przeciwbólowe pokazując na głowę i mówiąc ał ał :-D zaczynam się uczyć hiszpańskiego bo czułam się jak upośledzona.
  • Odpowiedz
  • 0
@anenya ból głowy pół biedy, gorzej jak by trzeba było kupić jakieś produkty higieny intymnej((oo)), ta część świata jest obecnie moim największym marzeniem, zazdro mocno, pozdrawiam
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@metrom google translate i lecisz. Albo nauczyć się wcześniej choćby podstaw hiszpańskiego. Ja też marzyłam o tym, spełniło się, aczkolwiek byłam w wielkim szoku po przyjeździe bo taka Lima czy Juliaca z moim wyobrażeniem o Peru nie miała nic wspólnego, dopiero później Cusco poprawiło moje wrażenia. Syf smród I brud, od spalin i smogu w nosie i gardle drapało, większość domów bez dachów, samochody na ulicach, które dawno powinny być na zlomowisku,
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Essteh nie, wege here :-) niebieski jadł alpakę (świnki nie chciał) I mu nie smakowała, ale przypuszczam że była źle zrobiona po prostu, moje jedzenie też bylo ohydne w tej restauracji.
  • Odpowiedz
@matra @inspektor_erektor

Trochę ze mnie górnik że odkopuje to po takim czasie ale polecam obserwować portale z tanim lataniem.
Miesiąc temu wróciłem z tygodniowej podróży po Peru.
Lot kosztował mnie 800 PLN (Amsterdam - Mexico City - Lima) + bilet Lima - Cusco i z powrotem za 300 PLN
Z tego co obserwuje to tego typu okazje (no może nie aż tak że 800 pln ale do 1200) zdarzają się tak dwa
  • Odpowiedz