Wpis z mikrobloga

Jeszcze jeden wpis na dziś. Odnośnie długów. Spłaciem juz sporo, ok 10 tys. Jeszcze takich spraw co musze spłacić zostało niecałe 5 tys
Z chwilówkami nie wszystkimi się dogadalem i tam jest najwięcej do zapłaty ale.. tego nie zapłacę. Czekam na przedawnienie, widnienie w rejestrze big mnie nie boli bo raczej już nigdy nie bd pracować w pl. Przedawnienia zaczną się za jakieś 10 miesięcy. Do tego czasu wiem ze mi komornika nie wrzuca bo wszystkie sprawy w sądzie przegrywają. Aby nie było że cebula.. Do każdej firmy dzwoniłem i proponowalem to co pożyczyłem + 20% ci co się zgodzili zostali spłaceni a ci co zadali za 500 zł pożyczone 2500 bez możliwości negocjacji niech się pałują. #kurakberlin #kurakbarnsley
kurakao - Jeszcze jeden wpis na dziś. Odnośnie długów. Spłaciem juz sporo, ok 10 tys....

źródło: comment_trua8xQSQvDkV17CGMpmmRI2SgswRZuf.jpg

Pobierz
  • 36
Do każdej firmy dzwoniłem i proponowalem to co pożyczyłem + 20% ci co się zgodzili zostali spłaceni a ci co zadali za 500 zł pożyczone 2500 bez możliwości negocjacji niech się pałują.


@kurakao: I tak właśnie trzeba jechać z #!$%@?. Ja jakoś 10-11 lat temu za małolata tez ponabierałem, bo potrzebowałem na małe inwestycje, wszystko zawsze spłacałem rzetelnie, raz się noga powinęła i zaczął się festiwal #!$%@?. Wylazłem z tego, spłaciłem
nie zapłacę kilka razy więcej niż to co pożyczyłem ;)


@kurakao: Dokładnie o to chodzi. Nawet jeśli sprawa wylądowałaby w sądzie, to ten na 100% zakończyłby wszystko na całości zaciągniętego długu + jakiś nieduży %. Firmy windykacyjne o tym wiedzą, ale mają też świadomość, że dłużnicy są zazwyczaj ograniczeni pod względem znajomości prawa i wystraszeni. Firmy to wykorzystują i nękają latami, same kupują dług za 60-70% wartości, żeby pierwszy wierzyciel miał
@kurakao: Nie wiem, strzelałem :) Jeśli na serio za 10-15% to tym bardziej niech #!$%@?ą za to co odwalają i jak się zachowują. Wiadomo, to biznes i nic osobistego. Ale ich działania są mocno kontrowersyjne.
@kurakao: ja znam temat z drugiej strony, firmy ktore zajmuja sie windykacja nie chca kupywac dlugow za 50% ich pierwotnej wartosci, dobrze robisz olewajac tych co nie chca isc na ugode
via Android
  • 0
@Adams_GA pracowałem 3 lata w windykacji, ten screen jest dowodem na to ze sprawy sądowe trzymam pod ręką ;) pism nie wysyłam do sądu bo tak jak w screenie sąd odrzuca wszystko bo nie mam meldunku w pl. Jak tylko minie okres przedawnienia będę się na to powoływać