Wpis z mikrobloga

  • 91
Jeszcze jeden wpis na dziś. Odnośnie długów. Spłaciem juz sporo, ok 10 tys. Jeszcze takich spraw co musze spłacić zostało niecałe 5 tys
Z chwilówkami nie wszystkimi się dogadalem i tam jest najwięcej do zapłaty ale.. tego nie zapłacę. Czekam na przedawnienie, widnienie w rejestrze big mnie nie boli bo raczej już nigdy nie bd pracować w pl. Przedawnienia zaczną się za jakieś 10 miesięcy. Do tego czasu wiem ze mi komornika nie wrzuca bo wszystkie sprawy w sądzie przegrywają. Aby nie było że cebula.. Do każdej firmy dzwoniłem i proponowalem to co pożyczyłem + 20% ci co się zgodzili zostali spłaceni a ci co zadali za 500 zł pożyczone 2500 bez możliwości negocjacji niech się pałują. #kurakberlin #kurakbarnsley
kurakao - Jeszcze jeden wpis na dziś. Odnośnie długów. Spłaciem juz sporo, ok 10 tys....

źródło: comment_trua8xQSQvDkV17CGMpmmRI2SgswRZuf.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@kurakao: To może z okazji spłacenia długów popełnisz kiedyś mega wpis o tym jak wpadłeś w problemy finansowe, co się stało, jakie wydarzenie było tym, które przelało czarę goryczy i zmusiło do wyruszenia do Berlina, jak szybko udało się spłacić dług i mniej więcej jak wysoki on był, plany na przyszłość itd.
  • Odpowiedz
  • 2
@kurakao
Najpierw podpisałeś umowę z chwilówką zgadzając się na jej warunki a teraz jej dajesz 20% i niech się paluje? Tak nie działa prawo, ziom. Tak nie działają umowy w państwie prawa.
  • Odpowiedz
  • 2
@kurakao
No fakt, że możesz i uchodzi ci to płazem trochę mnie smuci, bo to znak że państwo zawodzi jako strażnik zawieranych umów. Nic osobistego, tak po prostu pomyślałem z innej strony.
  • Odpowiedz
  • 3
@kurakao
Dużo ludzi się zgadza na określone warunki. Jak sobie wyobrażasz funkcjonowanie państwa w którym ludzie mogą dowolnie łamać umowy które zawierają i nie ponosić tego konsekwencji? Mój szef mógłby mi powiedzieć że za ten miesiąc pensji nie ma i #!$%@? mi w anus, bo płaci horrendalne kwoty za moją pracę a on tak nie chce xD
  • Odpowiedz
@kurakao: @LuckyLuq: Mircy,
firmy skuouja takie długi za 10-15% ale portfelowo, nie pojedynczo. Czyli np jakis bank, telekom, cokolwiek - robi aukcje i ktora firma zaplaci mniej za pakiet dlugow o wartosci np 500 mln pln, to bierze. Dodam ze czesto w takich pakietach sa dlugi przedawnione.
Chcialem pokazac mechanizm.
  • Odpowiedz