Wpis z mikrobloga

Aby raz na zawsze skończyć dyskusję - która konsola lepsza, #ps4 czy #xboxone, poświeciłem trochę czasu i zrobiłem listę wartych uwagi exów. Już pominę nawet bardzo istotny fakt, że gry na Xkloca wyglądają gorzej i są w niższej rozdziałce... Skupmy się na grach. Dla porównania w komentarzu podobna lista dla konsoli Microsoftu xD Głównym wyznacznikiem była ocena powyżej 7 na metacritic, ale nie każda taka gra się załapała. Jak pominąłem jakąś ważną grę, dajcie znać.

exclusive'y PS4:
Alienation
Bloodborne
Driveclub
Driveclub Bikes
Everybody's Golf
Horizon Zero Dawn
inFamous: Second Son
infamous First Light
Killzone Shadow Fall
Knack
Knack 2
Nioh
The Last Guardian
Uncharted 4: A Thief's End
Uncharted: The Lost Legacy
Until Dawn

exclusive'y PS4 - remastery, remake'i, reedycje:
Crash Bandicoot N. Sane Trilogy (3 gry)
God of War III Remastered
Lego Harry Potter Collection Remastered (2 gry, podstawowe wersje są multiplatformowe, remastery to exclusive PS4)
Patapon Remastered
Ratchet & Clank
Tearaway Unfolded
The Last of Us: Remastered
The Last of Us: Left Behind
Uncharted: The Nathan Drake Collection (3 gry)
Wipeout: Omega Collection (2 gry + dodatek)

exclusive'y PS4 - japońszczyzna:
Gravity Rush 2

exclusive'y PS4 - remastery, remake'i, reedycje - japońszczyzna:
Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 Remix (6 gier)
Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue (2 gry)

exclusive'y PS4 - przed premierą:
God of War
Gran Turismo Sport
Spider-Man
The Inpatient
Vane

exclusive'y Sony:
Beyond: Two Souls
Flower
Heavy Rain
LittleBigPlanet 3
Journey
Resogun
The Unfinished Swan
Yakuza 0

exclusive'y Sony - japońszczyzna:
Danganronpa 1-2 Reload
Digimon Story: Cyber Sleuth
Dragon Quest Builders
God Wars: Future Past
Grand Kingdom
Gravity Rush Remastered
Hatsune Miku: Project DIVA X
Odin Sphere: Leifthrasir
Persona 5
Samurai Warriors 4
World of Final Fantasy

exclusive'y Sony przed premierą:
Hidden Agenda
LocoRoco Remastered
Steins;Gate Elite
Yakuza: Kiwami

exclusive'y Sony przed premierą - japońszczyzna:
Dissidia Final Fantasy NT


#xbox #xone #consolepeasants #gry
  • 77
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@skaziciel: oczywiście, powinienem mieć pc za 3k żeby grać w gry sportowe, konsola za 800zl+80zl ea access to za drogo( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) jebnij chlopie w ścianę, kupiłeś ps4 i żałujesz czy co ze tak przezywasz?( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kroos123: Jeżeli pad decyduje o wyborze konsoli, to pozdro... Nie mów mi, że nigdy nie miałeś ochoty pograć w exy z PS4. Nadal nie przekonuje mnie wybór Xboxa, skoro PS4 ma to samo i więcej. No i nie ma gier w 720p, a 900p nie jest tam normą...
  • Odpowiedz
@skaziciel: nie, nigdy nie miałem ochoty. Ba, 90% tytułów nawet nie znam. Spotkałem się jedynie z Until Dawn (zupełnie nie lubię takich klimatów), Uncharted i Horizon Zero (o tej akurat słyszałem, ale nawet nie wiem o czym jest). Dla mnie Forza >>> exy z PS4
  • Odpowiedz
@skaziciel: Jaką dyskusję? Dyskusją nazywasz płacz że Twoja konsola jest lepsiejsza od innej bo Ty tak mówisz? Nie interesują mnie po prostu te tytuły, więc co, mam oglądać ich trailery na yt bo ktoś mi tak powie? Wracam do domu i jak mam czas to siadam wygodnie przed konsolą (tak, nie muszę siedzieć 10 metrów od niej bo zagłusza mi odbiór gier jak PS4) i gram w to co lubię
  • Odpowiedz
@skaziciel: z każdym postem utwierdzasz mnie w przekonaniu że masz <15 lat i jesteś typowym dzieckiem któremu rodzice kupili PS4 i teraz się tym dowartościowujesz w internecie. Gdybym faktycznie odczuwał taką potrzebę to zmieniłbym konsolę, ale dlaczego mam zmieniać lepszy dla mnie sprzęt na coś z czego nie będę zadowolony? Żeby móc krzyczeć w internecie że moja konsola ma więcej exów (kij z tym, że 90% z nich to japońskie
  • Odpowiedz
@skaziciel: to ja bym na Twoim miejscu nie grał na PS4, przecież w porównaniu do PC grafika jest żałosna. Jak Ty to znosisz? Bo mam wrażenie że słabo, psychiatra by się przydał
  • Odpowiedz
@Kroos123: nie gram na PS4 w gry dostępne na PC, bo to bez sensu (jeden wyjątek - Tetris Ultimate, bo jest w drodze wyjątku taniej na PS Store xD). Fakt, brak 60 FPS razi, ale poza tym da się znieść. Nie ma innej opcji, żeby grać w exy, ewentualnie PS4 Pro, ale slimkę kupiłem, bo dorwałem za 1100 zł z dwoma padami. Możliwe, że na dłuższą metę Pro byłoby lepszym
  • Odpowiedz
@skaziciel: jak dorośniesz to zrozumiesz, że konsola za 1100 złotych to żaden powód do chwalenia się.
BTW to mam napisać do ciebie 7 listopada - grasz w gry w 1080p? jak ty dajesz rade...
  • Odpowiedz
@skaziciel: dlaczego uważasz, że nie mam mocnych pecetów w domu? Ba, nawet czekam na premierę Coffee Lake i5 8400. Z tej listy, może z 5 gier jest wartych uwagi. Reszta to szajs. Teraz w goldzie fajne oxenfree jest.. na ps4 tego nie ma jak i wielu innych mniejszych dobrych gier.
  • Odpowiedz