Wpis z mikrobloga

Please... Niektórzy chyba myślą, że BTC jest używane tylko do grania na giełdach przez Januszy biznesu. Otóż polecam zajść trochę dalej w internet niż Onet czy pogoda.pl (jest taka działająca strona w ogóle? xD). Nie mówię tutaj o gówno transakcjach jak na pyszne.pl (chociaż fajnie, że i tam wdrożyli taką płatność)BTC to ciągle dominująca waluta zarówno w clear necie jak i w dark necie gdzie transakcje sięgają naprawdę wysokich sum. Więc jeśli ktoś chce nim zapłacić to musi go najpierw kupić. Im więcej kupujących, tym waluta staje się bardziej unikalna = cenniejsza. Może nie jest to już obecnie najlepiej rokująca kryptowaluta, ale ciągle DOMINUJĄCA. #bitcoin #kryptowaluty
  • 10
@fervi: Pospadały bo użycie spadło. To nie jest tak, że jak 40 osób próbuje ciągle dostać się do autobusu z 30 miejscami to w końcu zacznie przychodzić 30, bo wszyscy mają takie same odczucia - 'jest ogromny problem ze znalezieniem dla mnie miejsca'.

ETH teraz tanie nie jest z tej samej przyczyny - przejmowało transakcje od btc aż nie było w stanie. Ale mimo wszystko eth zapycha się mniej i jest
@megaloxantha: Transakcje z Segwit są tańsze i mają pierwszeństwo. No i oczywiście Jihadysta miał odkryć, że kopie puste bloki (ah ten chińczyk). Dlatego z czasem będzie taniej i szybciej. Czekamy na nowe Electrum
@fervi: Są tańsze na bajt. Nie mają pierwszeństwa.

Co mnie dziwi to powolność giełd. Chyba żadna nie generuje jeszcze adresów segwit do depozytu.

No i oczywiście Jihadysta miał odkryć, że kopie puste bloki


Serio uważasz to za powód wysokich opłat w przeszłości?
Serio uważasz to za powód wysokich opłat w przeszłości?


@megaloxantha: Myślę, że obok spamowania transakcjami jest to drugi największy problem. Segwit niby ma to rozwiązywać.

Co do Segwit będę musiał sprawdzić, bo wydawało mi się, że transakcje Segwit są wpuszczane przed inne, ale mogę się mylić. A to, że giełdy są powolne - to cóż. Chociaż któraś już wprowadziła JEŚLI SIĘ NIE MYLĘ