Wpis z mikrobloga

Mirki, może wy mi pomożecie

Chciałem kupić po raz pierwszy #lego na lego.com. Złożyłem zamówienie, pobrało pieniądze z konta i otrzymałem za jakiś czas maila:

Unfortunately, your recent order didn’t pass our validation checks and has been cancelled as a result. In order to protect our customers, we routinely take extra security measures to verify the payment information provided with an order.

So that we can verify the payment information we need you to contact your credit or debit card issuer. Please ask them for the authorisation code which is connected to the order. Once you have provided us with this information we will be happy to review your order again. You can find our contact information at service.LEGO.com/contactus.

Zadzwoniłem do swojego banku #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank, oczywiście oni nie wiedzą o jaki kod chodzi, nie są w stanie takiego wygenerować i kazali mi się dowiadywać bezpośrednio u LEGO. Straciłem 30min na telefonie tylko po to, by otrzymać odpowiedź "nie wiem".

1. Limity mam wysokie
2. Karta normalnie działa na aliexpress, allegro itd
3. Pieniądze ściągneło z konta i widnieją jako "zablokowane"
4. LEGO anulowało mi zamówienie na saturna, który w tej chwili jest już niedostępny.

Ktoś coś miał podobną historię? O jaki kod autoryzacyjny może chodzić? Napisałem oczywiście do LEGO, ale może jakiś mirek zna problem z autopsji.

#banki
  • 34
@AmonGoeth: No, ale żeby nie można było kupić Lego przez internet, kiedy na ebay możesz kupić, nie wiem, np. głośniki za ponad 500ooo PLN. Ja nie chcę krakać, ale trochę mi to zaczyna przypominać historię Apple. Akurat ich produkty nigdy do mnie nie przemawiały, ale firma miała jakoś tam w miarę spójną politykę i wizję rozwoju. Potem zaczęło się to trochę sypać i szło rozpędem, ale cały czas było na sztandarach
@Polanin: oni mają swoje wyniki researchów i wiedzą że na nowym koncie robienie dużego zamówienia w 80% jest fraudem. Dlatego ich system jest tak a nie inaczej zaprojektowany. W dupie maja co o tym myslisz.
@AmonGoeth: Ale tak jest naprawdę? To by znaczyło, że 80% wszystkich transakcji w internecie z nowych kont jest próbą przestępstwa, no bo dlaczego akurat Lego miałoby być wyjątkowe.
@Polanin: ale to jest ich polityka, to jest prywatna firma należąca do jednej rodziny. Dlaczego mieliby sie tym przejmować skoro wg nich te rozwiązanie działa. Taka jest ich interpretacja i jest im z tym dobrze. Temat można zakopać.