Wpis z mikrobloga

Mircy, planuję kupić Della Inspiron 7567. Pytanie: czy podczas prac biurowych (głownie dość wymagające oprogramowanie do tłumaczeń) poczuję znaczącą różnicę między i5-7300HQ a i7-7700HQ? Aktualnie mam i5-3210M.

Grać na tym nie będę wcale, ale komputer bardzo często jest pod dużym obciążeniem podczas analizy wielkich plików DOCX, XLSX i paściarskich aplikacji przeglądarkowych. Zastanawiam się, czy jest sens dopłacać do tego i7, czy np. lepiej brać i5 i dobić do 32 GB RAM? #laptopy #pcmasterrace #kiciochpyta
  • 26
@MaddoxX1911: SSD i 16 GB już siedzi. Aktualny Inspiron 17 ma już za dużo lat i za dużo przygód z podróży. Wylądował już wiele razy w seriwsie, wymienił sobie płytę, mam od cholery bad pixeli, jest za ciężki do codziennego latania z nim, obudowa to popękane dno, bateria nie istnieje - literalnie i ogólnie nie ma sensu w niego inwestować.
@samuraj24: He, he, no nie? :) No to proszę - prywatny lokalny system do Machine Translation - https://slate.rocks/pttools-net-home/ przygotowanie jednej bazy trwa kilkanaście do kilkudziesięcu godzin. Takich baz przygotowałem kilkadziesiąt. Trados - http://www.sdl.com/software-and-services/translation-software/sdl-trados-studio/ parszywa kobyła, która potrafi totalnie zabić dowolny sprzęt stacjonarny nawet z 32 GB ramu. Mogę jeszcze powymieniać. Translation - serius shit. :)
@mtos: Zanim kupisz upewnij się, że bierzesz wersję z IPS. Miałem już rozmowę z pracownikami Della i powiedzieli, że wymiana matrycy w laptopie na własną rękę kompletnie anuluje gwarancję. Więc zrezygnowałem z gwarancji - mam nadzieję, że nie pożałuję, ale z tą TNką naprawdę ciężko współdziałać.
@MaddoxX1911: Dzięki, ale w grę wchodzi tylko ten Dell ze wzgledu na ludzką cenę, matowy ekran, wygodną klawiaturę, 2 doki na dyski, klawiaturę numeryczną i układ strzałek. Nie potrzebuję sugestii a propos sprzętu, tylko "ludzkie" (a nie styntetyczne - z testów) info o róznicy w wydajności między i5 i i7 w zastosowaniach biurowych/analizy plików.
@mtos: To od siebie dodam, że może Ci się opłacić kupić tego laptopa ze stanów i przenieść gwarancję do Polski - prosta operacja jak drut. A w USA na stronie Della jest już wersja tylko z IPS :)
@mtos: Ciężko mi powiedzieć czy się opłaci w takim wypadku, ale topowa wersja kosztuje na stronie della 1099$, co daje 3 956 zł. Tyle co u nas "biedawersja" z 1050 i i5 7300HQ. Pozostaje kwestia transportu i dogadania się z nimi.
@Piterovy: A wiesz, jak wygląda sprawa, z NBD po przeniesieniu gwarancji do polski? Bo jednak niezawodność i szybkie naprawy dla mnie to też jedna z podstaw, dla których od zawsze delluję.
@mtos: Niestety nie wiem, ale DELL Polska na pewno zna odpowiedź na to pytanie, jak dotąd świetna obsługa przez telefon. Podejrzewam, że nie będzie z tym problemu.
No to proszę - prywatny lokalny system do Machine Translation - https://slate.rocks/pttools-net-home/ przygotowanie jednej bazy trwa kilkanaście do kilkudziesięcu godzin. Takich baz przygotowałem kilkadziesiąt. Trados - http://www.sdl.com/software-and-services/translation-software/sdl-trados-studio/ parszywa kobyła, która potrafi totalnie zabić dowolny sprzęt stacjonarny nawet z 32 GB ramu. Mogę jeszcze powymieniać. Translation - serius shit. :)


@mtos: Ja bym brał i7.

Bo jest obiektywnie szybszy, a w moim odczuciu HT sprawdza się przy wymagających obliczeniowo zadaniach. Głównie w
@Piterovy: Zakup w USA z przeniesieniem gwarancji do Polski wymaga gwarancji support plus, która kosztuje 139 USD rocznie, więc przestaje to być opłacalne niestety.
Aaaa.. a teraz na chacie się dowiedziałem, że nie kupię w USA, bo nie "
Due to export regulations we are unable to sell and ship products for end users outside of the US. If you have a USA address that we can use or if there is someone in the USA who can make the purchase for you then we can assist you with purchase."