Wpis z mikrobloga

Jak zazwyczaj wyglądała wasza rozmowa po angielsku w trakcie rozmowy o prace? Jakie pytania padały? Myśle nad zmiana pracy, jednak już kilka lat nie używałem angielskiego w mowie, trochę się ryje () #programista15k
  • 5
  • Odpowiedz
@KryptoMirek: nie pytają o rzeczy techniczne raczej. Sprawdzają płynność wypowiedzi. Pytają o hobby które masz wpisane, o to dlaczego ten zawód a nie inny i co ci się podoba w nim najbardziej. Ewentualnie najwieksze porażki/sukcesy zawodowe. Same pierdoły.
  • Odpowiedz
@KryptoMirek: w zależności gdzie aplikujesz to może się zdarzyć że jakiś etap rekrutacji będzie prowadzony przez osobę nie polskojęzyczną i wtedy zazwyczaj używa się angielskiego. Stąd może to być 5 minutowa rozmowa o byle czym byle sprawdzić czy umiesz in inglisz a może to być godzinna rozmowa z managerem gdzie będziesz dyskutował o tym dlaczego zmieniasz prace, o Twoich oczekiwaniach, o tym jak pracujesz w zespole etc. Dodatkowo też może mieć
  • Odpowiedz
@KryptoMirek: No ja dzisiaj mialem rozmowe z polska firma. Full techniczne pytania o Jave i Springa, plus o Agile team i jakies #!$%@? osobiste. Mam #!$%@? bo mowie lepiej po ang niz ci rekruterzy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz