Wpis z mikrobloga

Jak to jest #!$%@? możliwe, że osobniki z taką wiedzą i ilorazem inteligencji mają własne firmy? ()
Widziałem już produkty z szeroko pojętej branży rozpuszczalników chemicznych conajmniej 3 jak nie 4 różnych firm z różnych miast w Polsce ponalewane do butelek PET. Butelki tego typu przy kontakcie z nieco bardziej żrącymi rozpuszczalnikami jak chociaży aceton techniczny czy rozcieńczalnik olejno-ftalowy zaczynają się kurczyć i wyginać, po pewnym czasie dochodzi do ich rozszczelnienia i wylania się lub odparowania znajdujących się w nich chemikaliów. Wszystkiemu winne są źle dobrane tworzywa sztuczne wykorzystywane do przechowywania tych rozpuszczalników. Po seriach wycieków ci #januszebiznesu pozmieniali butelki na szklane we wszystkich sprzedawanych przez siebie rozpuszczalnikach, zarówno tych, z którymi przereagowują butelki PET jak i tych, które z PET nie przereagowują np. benzyna ekstrakcyjna. Nie wiem czy cena butelek z HDPE jest aż tak wysoka, że postanowiono sprzedawać rozpuszczalniki w butelkach szklanych ale nie potrafię znaleźć innego wytłumaczenia na taką decyzję tych bazarowych biznesmenów. Szkło jest ciężkie więc koszty transportu powinny być nieco wyższe ale jak widać chyba i tak się opłaci bardziej niż butelki z HDPE. Swoją drogą jak można w ogóle nie wiedzieć o tym, że PET nie nadaje się do przechowywania niektórych rozpuszczalników prowadzą firmę nimi handlującą. Właściciele czy menadżerowie takich firm powinni wiedzieć takie rzeczy, w końcu z tego żyją, a nie jest to jakaś tajemna wiedza i można takie informacje znaleźć w interecie, także nie trzeba nawet do tego kończyć studiów wyższych czy nawet jakiegoś kursu. Jak dla mnie jest to niepojęte i nie umiem się z tym pogodzić ale coraz częściej dochodzę do wniosku, że w ten sposób działa większość osób w większości branż w Polsce. Są oczywiście wyjątki od tej reguły ale nie mniej jednak jest to nadal reguła. Z wielu tego typu rzeczy nie zdajemy sobie jednak sprawy, bo nie są one aż takie widoczne dla osób spoza branży. Jesteśmy więc skazani na bylejakość i niekompetencję w każdej dziedzinie naszego życia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#zalesie #takaprawda #naukaomaterialach #chemia
  • 6
Po seriach wycieków ci #januszebiznesu pozmieniali butelki na szklane we wszystkich sprzedawanych przez siebie rozpuszczalnikach, zarówno tych, z którymi przereagowują butelki PET jak i tych, które z PET nie przereagowują np. benzyna ekstrakcyjna. Nie wiem czy cena butelek z HDPE jest aż tak wysoka, że postanowiono sprzedawać rozpuszczalniki w butelkach szklanych ale nie potrafię znaleźć innego wytłumaczenia na taką decyzję tych bazarowych biznesmenów. Szkło jest ciężkie więc koszty transportu powinny być nieco
@kissandfly: Coś w tym jest, mam na uczelni perhydrol od jednej ze znanych polskich firm, właśnie w byle jakiej butli z tworzywa. Niedługo po zakupie zaczął się sypać korek (super czda bulwy), a teraz strach to wziąć do ręki z obawy, czy aby całość się nie posypie przy mocniejszym ściśnięciu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 0
@namietna_kaszanka u mnie zakrętka się rozsypała w butelce z naftą od samego zakręcania i odkręcania. takie rzeczy nie dzieją się nawet z butelkami PET po wodzie mineralnej. po prostu beznadziejna jakość użytych materiałów i tyle. butelek po izopropanolu używam do tej pory i chociaż nie musiały, zostały wykonane z HDPE więc świetnie nadają się do przechowywania acetonu.
@kissandfly: Jeśli dalej będzie przeważało myślenie byle zrobić po taniości a sprzedać jak najdrożej, to takich sytuacji będzie nadal przybywało. Samo rozwiązanie problemu jest proste, bo to tylko kwestia zmiany tworzywa, ale wymaga też dość indywidualnego podejścia do rodzaju odczynnika jaki chcemy zapakować. Wiec janusze biznesu doszły do wniosku, żeby ładować wszędzie szkło bo najbezpieczniejsze, i będzie git, po co się rozmieniać na drobne.
Też tak robimy, gdy zostają nam porządne
  • 0
@namietna_kaszanka o to właśnie chodzi w robieniu pieniędzy ale są pewne granice. to zamawiający czyli firma rozlewająca odczynniki do butelek określa z jakich materiałów zostaną one wykonane. jak ktoś się zna to nie zrobi czegoś źle - w brew posiadanej wiedzy, bo zna konsekwencje takiego działania.