Wpis z mikrobloga

@weshu: Znajomi handlują.

Kupując za GBP spodziewaj się że będziesz poproszony o selfie gdzie trzymasz dowód osobisty, numer konta bankowego i oświadczenie że kupuje bitki na giełdzie.

1. sprzedawca daje BTC na konto LocalBitcoins
2. w czacie potwierdza on z Tobą że wszystko ok i pokazuje Ci dane do przelewu bankowego
3. dajesz przelew
4. gość klika że zapłacone i wówczas LocalBitcoins daje BTC na konto Twojego użytkownika (i potem możesz
@decentralizacja: @pendejo: No właśnie do tego momentu doczytałem w FAQ, dziękuje za potwierdzenie, zastanawia mnie tylko jedno - tam zwykle jest okienko czasu, że zrobić płatność (np. 90minut) - jeśli zrobię przelew kolesiowi na konto to przecież to może trwać nawet ponad dobę zanim będzie na jego koncie? Co w takiej sytuacji, po prostu się czeka? W tym wypadku po co to okienko czasowe. Czegoś chyba nie łapie ;)
@weshu: Wtedy się czeka. Ale wiele, chyba większość banków UK gdzie z banku płacisz do banku widzie to natychmiast.

Chyba że robisz przelew SEPA zpolskiego banku, to wtedy to może iść nawet parę dni, to jest ok - czeka się;

Tylko wtedy szuasz chyba po kategorii "SEPA" a nie "National Bank" i lepiej zapytaj na początku sprzedawcę czy ok.
@decentralizacja: Zakup poszedł sprawnie, jeszcze tylko szybkie pytanko - jaki porfel polecasz? łatwy, bezpieczny, na pc. Przepraszam, że Ciebie pytam i zawracam głowę, ale jak już pomogłeś to może jeszcze z tym doradzisz ;)
@weshu:

Wallet:

- oficjalny wallet https://bitcoin.org/en/download - wadą jest to iż musi on raz pobrać 160 GB danych i potem około 10 GB na miesiąc. W opcjach po instalacji daj prune=5000 aby zajmował "tylko" 5 GB dysku twardego bo inaczej zajmie tyle co pobrał (ok 160+ GB)

Mając go masz największą pewność iż naprawdę masz dane pieniądze.

Zobaczysz swoje fundusze dopiero gdy pobierzesz te 150 GB, to trwa parę dni (ale
@decentralizacja: Dziękuje. Ten oficjalny chyba brzmi jak najlepsza opcja. Ewentualnie ten Trezor (mam 1,5btc), ale muszę dopiero się doszkolić co to jest "wallet sprzętowy". Jeszcze raz dzięki.
@weshu: oo panie, jak masz ~15000 pln to koniecznie trezor.

I jeżeli pracujesz na tej giełdzie z Windowsa to polecam Linux żeby tą drogą nie ukradli.

Oraz robić backupy wszystkiego, haseł itd, bardzo często ludzie to gubią.
@decentralizacja: Miałem nadzieje, że to mniej ryzykowane, ale dzięki za rady, z hasłami i backupami i bezpieczeństwem zawsze uważnie. Na wymianach zwykłymi walutami online często większymi kwotami obracam i nigdy nie bałem się za bardzo jakiś przekrętów (nie do tego stopania, żeby system operacyjny zmieniać).
Na razie wrzucę na oficjalny (zeby mięc już chociaż adres Bitcoin), a w między czasie obczaje, żeby kupić Trezor (chociaż drogie to ustrojstwo ;)). Natomiast jeśli
@weshu: jeśli masz kwotę w btc, której utrata w wyniku kradzieży poważnie cię zaboli, kup koniecznie portfel sprzętowy. Do mniejszych kwot spokojnie Electrum, nie ściągaj oficjalnego bo ci się będzie synchronizowal kilka dni i zajmie 160 GB
@weshu korzystam z Localbitcoin UK odkąd skonczyla się możliwość zakupów poprzez Circle. Nigdy nie miałem żadnych kłopotów a kupiłem sporo. Zawsze kupuje od swoich 3 sprawdzonych sprzedawców. Zazwyczaj cała transakcja od momentu rozpoczęcia zakupu do finalizacji to jakieś 10 max 15 minut. Localbitcoin ma swoje wewnętrzne zabezpieczenia przed oszustami. Konto obracajace setkami tys £ nie może sobie pozwolić na negatywny feedback. Ogólnie polecam.
@miguelsanchez666: @ch00dybcn: Dziękuje za rady. Na razie postanowiłem trzymać na localbitcoins, zależnie od tego na jak długo i co się będzie działo z kursem to rozważę porfel sprzętowy bo chyba warto. Ogólnie pasuje mi takie podejście jak @miguelsanchez666 - po prostu obracać online na localbitcoin i liczyć na ich zabezpieczenia, które sprawiają wrażenie godnych zaufania.
@weshu nie nie nie. Ja tylko kupuje na localbitcoin, zaraz po zakupie całość wysyłam na swój portfel sprzętowy, w moim wypadku Trezor. Zasada jest prosta, nie trzymasz bitkow na serwerach na które nie masz wpływu. Zawsze może coś pójść nie tak i zegnasz się ze swoją kasa. Gdy chce coś pohandlowac to z Trezora wysyłam na giełdę (u mnie Kraken) sprzedaje, kupuję, czy co tam tylko chcę I znowu pyk na Trezora.
Zasada jest prosta, nie trzymasz bitkow na serwerach na które nie masz wpływu.


@weshu: Jak wyżej, nigdy nie trzymaj BTC na gieldach czy portfelach online! Przelej teraz na Electrum i zamów sobie Trezora (polecam) lub Leger nano S.
Localbitcoins to długo działająca i polecana usługa wymiany kryptowalut, ale tylko do wymiany! Resztę sprawdź w rankingu najlepszych giełd kryptowalut - no i tak, jak przedmówca, na giełdzie nie trzyma się krypto, tylko pod kontrolą u siebie na portfelu sprzętowym lub papierowym.
Oczywiście dobrze zabezpieczonym.
Localbitcoins ma jeszcze jedną zaletę, można umówić się ze sprzedającym na anonimowość;) Ważne to dla niektórych.