Wpis z mikrobloga

Ktoś kupował na LocalBitcoins.com? Myślę, żeby nie kupić za gbp, ale do końca nie ogarniam jak tam działa sama płatność, robi się przelew bankowy? czy wrzucą się tam kasę na swoje konto, coś jak walutomat itp? Z góry dziękuje za każde info.

#bitcoin
  • 20
  • Odpowiedz
@weshu: wybierasz sprzedawce, wpisujesz ile chcesz btc. Gosciu podaje ci nr konta wplacasz, i klikasz ze zrobiles przelew. Jak wszystko sie zgadza to sprzedawca zatwierdza, no i BTC trafiaja do Ciebie na konto localbitcoins.
  • Odpowiedz
@weshu: Znajomi handlują.

Kupując za GBP spodziewaj się że będziesz poproszony o selfie gdzie trzymasz dowód osobisty, numer konta bankowego i oświadczenie że kupuje bitki na giełdzie.

1. sprzedawca daje BTC na konto LocalBitcoins
2. w czacie potwierdza on z Tobą że wszystko ok i pokazuje Ci dane do przelewu bankowego
3. dajesz przelew
4. gość klika że zapłacone i wówczas LocalBitcoins daje BTC na konto Twojego użytkownika (i potem możesz
  • Odpowiedz
@decentralizacja: @pendejo: No właśnie do tego momentu doczytałem w FAQ, dziękuje za potwierdzenie, zastanawia mnie tylko jedno - tam zwykle jest okienko czasu, że zrobić płatność (np. 90minut) - jeśli zrobię przelew kolesiowi na konto to przecież to może trwać nawet ponad dobę zanim będzie na jego koncie? Co w takiej sytuacji, po prostu się czeka? W tym wypadku po co to okienko czasowe. Czegoś chyba nie łapie ;)
  • Odpowiedz
@weshu: Wtedy się czeka. Ale wiele, chyba większość banków UK gdzie z banku płacisz do banku widzie to natychmiast.

Chyba że robisz przelew SEPA zpolskiego banku, to wtedy to może iść nawet parę dni, to jest ok - czeka się;

Tylko wtedy szuasz chyba po kategorii "SEPA" a nie "National Bank" i lepiej zapytaj na początku sprzedawcę czy ok.
  • Odpowiedz
@decentralizacja: Zakup poszedł sprawnie, jeszcze tylko szybkie pytanko - jaki porfel polecasz? łatwy, bezpieczny, na pc. Przepraszam, że Ciebie pytam i zawracam głowę, ale jak już pomogłeś to może jeszcze z tym doradzisz ;)
  • Odpowiedz
@weshu:

Wallet:

- oficjalny wallet https://bitcoin.org/en/download - wadą jest to iż musi on raz pobrać 160 GB danych i potem około 10 GB na miesiąc. W opcjach po instalacji daj prune=5000 aby zajmował "tylko" 5 GB dysku twardego bo inaczej zajmie tyle co pobrał (ok 160+ GB)

Mając go masz największą pewność iż naprawdę masz dane pieniądze.

Zobaczysz swoje fundusze dopiero gdy pobierzesz te 150 GB, to trwa parę dni (ale
  • Odpowiedz
@decentralizacja: Dziękuje. Ten oficjalny chyba brzmi jak najlepsza opcja. Ewentualnie ten Trezor (mam 1,5btc), ale muszę dopiero się doszkolić co to jest "wallet sprzętowy". Jeszcze raz dzięki.
  • Odpowiedz
@weshu: oo panie, jak masz ~15000 pln to koniecznie trezor.

I jeżeli pracujesz na tej giełdzie z Windowsa to polecam Linux żeby tą drogą nie ukradli.

Oraz robić backupy wszystkiego, haseł itd, bardzo często ludzie to gubią.
  • Odpowiedz
@decentralizacja: Miałem nadzieje, że to mniej ryzykowane, ale dzięki za rady, z hasłami i backupami i bezpieczeństwem zawsze uważnie. Na wymianach zwykłymi walutami online często większymi kwotami obracam i nigdy nie bałem się za bardzo jakiś przekrętów (nie do tego stopania, żeby system operacyjny zmieniać).
Na razie wrzucę na oficjalny (zeby mięc już chociaż adres Bitcoin), a w między czasie obczaje, żeby kupić Trezor (chociaż drogie to ustrojstwo ;)). Natomiast jeśli
  • Odpowiedz
@weshu: jeśli masz kwotę w btc, której utrata w wyniku kradzieży poważnie cię zaboli, kup koniecznie portfel sprzętowy. Do mniejszych kwot spokojnie Electrum, nie ściągaj oficjalnego bo ci się będzie synchronizowal kilka dni i zajmie 160 GB
  • Odpowiedz
@weshu korzystam z Localbitcoin UK odkąd skonczyla się możliwość zakupów poprzez Circle. Nigdy nie miałem żadnych kłopotów a kupiłem sporo. Zawsze kupuje od swoich 3 sprawdzonych sprzedawców. Zazwyczaj cała transakcja od momentu rozpoczęcia zakupu do finalizacji to jakieś 10 max 15 minut. Localbitcoin ma swoje wewnętrzne zabezpieczenia przed oszustami. Konto obracajace setkami tys £ nie może sobie pozwolić na negatywny feedback. Ogólnie polecam.
  • Odpowiedz
@miguelsanchez666: @ch00dybcn: Dziękuje za rady. Na razie postanowiłem trzymać na localbitcoins, zależnie od tego na jak długo i co się będzie działo z kursem to rozważę porfel sprzętowy bo chyba warto. Ogólnie pasuje mi takie podejście jak @miguelsanchez666 - po prostu obracać online na localbitcoin i liczyć na ich zabezpieczenia, które sprawiają wrażenie godnych zaufania.
  • Odpowiedz
@weshu nie nie nie. Ja tylko kupuje na localbitcoin, zaraz po zakupie całość wysyłam na swój portfel sprzętowy, w moim wypadku Trezor. Zasada jest prosta, nie trzymasz bitkow na serwerach na które nie masz wpływu. Zawsze może coś pójść nie tak i zegnasz się ze swoją kasa. Gdy chce coś pohandlowac to z Trezora wysyłam na giełdę (u mnie Kraken) sprzedaje, kupuję, czy co tam tylko chcę I znowu pyk na Trezora.
  • Odpowiedz
Zasada jest prosta, nie trzymasz bitkow na serwerach na które nie masz wpływu.


@weshu: Jak wyżej, nigdy nie trzymaj BTC na gieldach czy portfelach online! Przelej teraz na Electrum i zamów sobie Trezora (polecam) lub Leger nano S.
  • Odpowiedz
Localbitcoins to długo działająca i polecana usługa wymiany kryptowalut, ale tylko do wymiany! Resztę sprawdź w rankingu najlepszych giełd kryptowalut - no i tak, jak przedmówca, na giełdzie nie trzyma się krypto, tylko pod kontrolą u siebie na portfelu sprzętowym lub papierowym.
Oczywiście dobrze zabezpieczonym.
Localbitcoins ma jeszcze jedną zaletę, można umówić się ze sprzedającym na anonimowość;) Ważne to dla niektórych.
  • Odpowiedz